• Informacje na temat:

  ranking polskich uniwersytetów

Artykuły na temat: ranking polskich uniwersytetów
 • Polski rynek pracy, czyli dlaczego może być źle skoro jest tak dobrze

  ...problem wskazuje też ranking stu najbardziej innowacyjnych uniwersytetów, publikowany co roku przez agencję Reuters - jako jedyny znalazł się w nim Uniwersytet Jagielloński i to dopiero na 90. pozycji(...) w Niemczech - 3,4 proc., niższe jest jedynie w Czechach - 2,3 proc. Prawie 57 proc. polskich firm ma wakaty, na które brakuje Polaków, a jedna trzecia ma wolne miejsca pracy, którymi Polacy w ogóle nie są...

 • XVI Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2015 ocenił ponad 180 polskich uczelni. Większość z nich korzysta z rozwiązań informatycznych dostarczanych przez OPTeam.

 • Jak cenią się studenci?

  Najwyższego wynagrodzenia od przyszłego pracodawcy oczekują studenci i absolwenci uczelni technicznych. Najniżej cenią się absolwenci uczelni pedagogicznych i uniwersytetów - to wynik analizy oczekiwanych wynagrodzeń, przeprowadzonej przez portal Pracuj.pl.

 • Inteligentne miasta w Polsce - jesteśmy obecni w międzynarodowych rankingach

  Ponad połowa polskich miast posiada elementy inteligentnej infrastruktury. Jesteśmy już obecni w międzynarodowych rankingach, jednak do pierwszego polskiego smart city jest jeszcze daleka droga.

 • Polacy podbijają Niemcy i Austrię

  W wyniku otwarcia granic dla polskich pracowników przez naszych zachodnich sąsiadów przed absolwentami ekonomii i kierunków pokrewnych otworzyły się możliwości dostępne wcześniej dla nielicznych jednostek. Z tego powodu coraz więcej osób władających biegle językiem niemieckim decyduje się na wyjazd do Niemiec i Austrii w celu podjęcia pracy. Tamtejsze firmy stwarzają Polakom doskonałe warunki...

 • Chcemy pokazać największym markom globalnym, że Polska nie jest tylko dostarczycielem art. spożywczych - Kościński

  - Chcemy pokazać największym markom globalnym, że nasz kraj nie jest tylko dostarczycielem produktów spożywczych, ale też specjalistycznych usług IT - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

 • Po tych studiach praca jest gwarantowana

  ...​Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska znalazły się w czołówce Rankingu Studiów Inżynierskich 2017 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

 • Ogromny sukces polskiej uczelni w światowym rankingu

  20. miejsce w światowym rankingu uczelni - tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września "Financial Times" opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

 • Zarabiają 77 proc. więcej niż ich rówieśnicy

  ...tych, którzy jadą "na własną rękę". Kierunkiem wielu są Stany Zjednoczone. Nie bez powodu. W końcu 16 na 20 najlepszych uniwersytetów na świecie to szkoły wyższe z USA (The 2014 Academic Ranking of(...)To fakty, które potwierdzają nie tylko badania rynku, ale także absolwenci uniwersytetów zza oceanu. Poznaj ich historię. Inwestycja z wysoką stopą zwrotu 77 proc. - tyle średnio więcej zarabia...

 • Startuje Leadership Academy for Poland - program światowej klasy edukacji i dobrego przywództwa dla Polski

  W ramach Akademii udzielonych zostanie kilkadziesiąt "fellowships", które umożliwią uczestnictwo również osobom, których nie byłoby stać na taki program. Wśród partnerów projektu znalazły się m.in. międzynarodowa firma doradcza Deloitte oraz Orange.