• Informacje na temat:

  ranking wyzszych uczelni 2015

Artykuły na temat: ranking wyzszych uczelni 2015
 • Lingwiści pilnie poszukiwani

  ...zamawianych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego może stanowić istotne wsparcie dla sektora. Inwestorzy zachęcają maturzystów do wyboru kierunków filologicznych, ale tylko tych na dobrych uczelniach.

 • Nowe centra usług wspólnych mierzą się z poważnymi brakami kadrowymi i rywalizacją o specjalistów

  ...specjalistów, co pokazują wszelkie rankingi najwyższych umiejętności. Świadczą o tym też gigantyczne osiągnięcia na międzynarodowych zawodach i olimpiadach informatycznych. Ich laureaci są rozchwytywani(...) rozwojowe. Zatrudniają one tysiące profesjonalistów, na których jest wielki popyt. Wystarczy przejść się po uczelniach, żeby usłyszeć o tym od młodych ludzi. Od drugiego, trzeciego roku studenci mają...

 • XVI Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2015 ocenił ponad 180 polskich uczelni. Większość z nich korzysta z rozwiązań informatycznych dostarczanych przez OPTeam.

 • Ministerstwo chce współpracy biznesu z nauką

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce zwiększać nakłady na humanistykę. Zapowiada też mniej biurokracji na uczelniach.

 • Gowin: Konsolidacja szkół wyższych i kompromis z obniżką wieku emerytalnego

  O koniecznych zmianach w szkołach wyższych, koszcie ulg innowacyjnych i ustawy frankowej oraz kompromisie wokół obniżki wieku emerytalnego - mówi Interii Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, w rozmowie z Bartoszem Bednarzem i Pawłem Czuryło.

 • ZPP: Doradztwo zawodowe w każdej szkole

  Wprowadzenie efektywnego doradztwa zawodowego w każdej szkole i włączenie do niego rodziców, a także wprowadzenie na poziomie lokalnym mechanizmów współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi postuluje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 • Startuje Leadership Academy for Poland - program światowej klasy edukacji i dobrego przywództwa dla Polski

  W ramach Akademii udzielonych zostanie kilkadziesiąt "fellowships", które umożliwią uczestnictwo również osobom, których nie byłoby stać na taki program. Wśród partnerów projektu znalazły się m.in. międzynarodowa firma doradcza Deloitte oraz Orange.

 • W tych dziedzinach nie mamy odpowiednich kadr

  - Dzięki restrukturyzacji SGH będzie lepiej odpowiadała kryteriom międzynarodowych rankingów uczelni, co może zwiększyć jej szansę na lepsze w nich wyniki - podkreślał w czwartek rektor tej uczelni prof. Tomasz Szapiro.

 • Wszyscy studenci będą płacić!

  Wprowadzenia zasady częściowej odpłatności za studia stacjonarne na uczelniach publicznych oraz możliwości przekształcania uczelni publicznych w prywatne chcą rektorzy polskich uczelni, którzy w środę na Uniwersytecie Warszawskim przedstawili projekt "Strategii rozwoju szkolnictwa wyższego: 2010-2020".