• Informacje na temat:

  rankingi stacji paliw

Artykuły na temat: rankingi stacji paliw
 • Gdzie kupisz litr benzyny za grosz? Oto światowy ranking cen paliw

  Ceny paliw na stacjach benzynowych nieustanie się zmieniają. Pomiędzy 2 i 3 kwartałem 2017 r. benzyna podrożała średnio o około 4,2 proc. Wzrost cen paliw jest różnie odczuwalny w różnych krajach na całym świecie. Bloomberg ocenił 61 krajów w trzech kategoriach ekonomicznych. Zobacz, gdzie uplasowała się Polska.

 • Benzyna w Polsce najtańsza w Unii? Nie do końca. Oto światowy ranking cen paliw

  Ceny na stacjach paliw w Polsce należą do jednych z najniższych w Unii Europejskiej. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę siłę nabywczą kierowców w poszczególnych państwach okazuje się, że nad Wisłą wcale tanio nie jest. Polsce daleko do liderów pod względem przystępności cen benzyny. Marnym pocieszeniem jest to, że gdzie indziej jest jeszcze drożej, a obywatele mogą sobie pozwolić na mniej.

 • Paliwa stałe - koniec mieszania i polewania węgla!

  Za złamanie zakazu grozi kara do pół miliona złotych, a nawet trzy lata więzienia. Nowe przepisy mają wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia.

 • Hybryda: Czy to o się opłaci?

  Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się bezkonkurencyjna podczas eksploatacji w mieście. Auto z napędem hybrydowym. Jako pierwsi dostrzegli i docenili ją taksówkarze. Powodów jest kilka.

 • Eksperci AdRI: Lidl, Intermarche, Carrefour i Żabka ponownie liderami w komunikacji za pomocą gazetek

  Na początku marca br. poznaliśmy laureatów 3. już edycji Programu AdRetail Inspirio (AdRI). Tym razem aż 13 członków kapituły oceniało materiały promocyjne z całego ubiegłego roku, w tym ze wszystkich dyskontów, supermarketów, hipermarketów oraz sieci convenience.

 • Realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych zmierzających do wypracowania innowacyjnych rozwiązań, wzmocnienia efektywności i bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska to główny cel podpisanych dzisiaj przez PKN ORLEN (GPW: PKN) umów ramowych z dwiema uznanymi uczelniami technicznymi: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Warszawską.

 • Ofensywa prezesa Orlenu

  PKN Orlen podtrzymuje przekonanie, że dobrym rozwiązaniem byłoby włączenie prywatyzowanej Rafinerii Gdańskiej (RG) do jego grupy kapitałowej - poinformował prezes PKN Orlen Zbigniew Wróbel.

 • Ranking kont osobistych: Co czwarty bank daje zarobić na koncie

  Konto z Premią Banku BGŻ odwdzięczające się klientowi zwrotem 1 proc. przelewanego wynagrodzenia to najlepszy ROR w wiosennym rankingu kont Open Finance. BGŻ wygrał, bo nie zmniejszył premii klienta, choć w ciągu minionych sześciu miesięcy zrobiła to większość konkurentów.

 • Którą kartę włożyć do portfela?

  Srebrna karta Alior Banku, Autokarta i Karta Zakupowa GE Money Banku oraz karta z Toyota Banku są najlepsze - wynika z najnowszego rankingu kart kredytowych przygotowanego przez Open Finance.

 • Polska w paliwowej czołówce świata

  "Bo to, co nas podnieca, to seks i pełna kasa" - śpiewała niegdyś Maryla Rodowicz. Dzisiaj zaśpiewałaby raczej, że to, co nas oburza, to drogi bak i pusta kieszeń - napisał w newsletterze Businesstoday.pl Krzysztof Adam Kowalczyk, redaktor "Bloomberg Businessweek Polska".