• Informacje na temat:

  rankingi stacji paliw

Artykuły na temat: rankingi stacji paliw
 • Gdzie kupisz litr benzyny za grosz? Oto światowy ranking cen paliw

  Ceny paliw na stacjach benzynowych nieustanie się zmieniają. Pomiędzy 2 i 3 kwartałem 2017 r. benzyna podrożała średnio o około 4,2 proc. Wzrost cen paliw jest różnie odczuwalny w różnych krajach na całym świecie. Bloomberg ocenił 61 krajów w trzech kategoriach ekonomicznych. Zobacz, gdzie uplasowała się Polska.

 • Paliwa stałe - koniec mieszania i polewania węgla!

  Za złamanie zakazu grozi kara do pół miliona złotych, a nawet trzy lata więzienia. Nowe przepisy mają wejść w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia.

 • Hybryda: Czy to o się opłaci?

  Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się bezkonkurencyjna podczas eksploatacji w mieście. Auto z napędem hybrydowym. Jako pierwsi dostrzegli i docenili ją taksówkarze. Powodów jest kilka.

 • Realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych zmierzających do wypracowania innowacyjnych rozwiązań, wzmocnienia efektywności i bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska to główny cel podpisanych dzisiaj przez PKN ORLEN (GPW: PKN) umów ramowych z dwiema uznanymi uczelniami technicznymi: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Warszawską.

 • Ofensywa prezesa Orlenu

  PKN Orlen podtrzymuje przekonanie, że dobrym rozwiązaniem byłoby włączenie prywatyzowanej Rafinerii Gdańskiej (RG) do jego grupy kapitałowej - poinformował prezes PKN Orlen Zbigniew Wróbel.

 • Ranking kont osobistych: Co czwarty bank daje zarobić na koncie

  Konto z Premią Banku BGŻ odwdzięczające się klientowi zwrotem 1 proc. przelewanego wynagrodzenia to najlepszy ROR w wiosennym rankingu kont Open Finance. BGŻ wygrał, bo nie zmniejszył premii klienta, choć w ciągu minionych sześciu miesięcy zrobiła to większość konkurentów.

 • Którą kartę włożyć do portfela?

  Srebrna karta Alior Banku, Autokarta i Karta Zakupowa GE Money Banku oraz karta z Toyota Banku są najlepsze - wynika z najnowszego rankingu kart kredytowych przygotowanego przez Open Finance.

 • Polska w paliwowej czołówce świata

  "Bo to, co nas podnieca, to seks i pełna kasa" - śpiewała niegdyś Maryla Rodowicz. Dzisiaj zaśpiewałaby raczej, że to, co nas oburza, to drogi bak i pusta kieszeń - napisał w newsletterze Businesstoday.pl Krzysztof Adam Kowalczyk, redaktor "Bloomberg Businessweek Polska".

 • Lotos sięga po ropę

  Wywiad z Pawłem Olechnowiczem, prezesem Zarządu Grupy Lotos. Do 2012 r. Lotos planuje zainwestować w poszukiwanie i wydobycie ropy 5,1 mld zł. Dodatkowo chce umożliwić gdańskiej rafinerii masowy przerób ropy innej niż rosyjskiej. To może poprawić nasze bezpieczeństwo energetyczne. Czy ten ruch zagwarantuje Olechnowiczowi utrzymanie stanowiska po kolejnych wyborach, gdy znowu ruszy karuzela kadrowa? Jak dotąd, przetrwał już pięciu premierów: od Buzka do Kaczyńskiego.

 • W trzech bankach do zarobienia kilkaset złotych

  Dobre Konto Banku Millennium, dzięki zwrotom za płatności kartą wciąż pozostaje najlepszym ROR-em w rankingu Open Finance. Mimo że od sierpnia nie zmienił się lider naszego zestawienia, to w ofertach kont sporo się dzieje, niestety przeważają zmiany na niekorzyść. Ewentualne promocje kierowane są przede wszystkim do nowych klientów.