• Informacje na temat:

  rdoś

Artykuły na temat: rdoś
 • Jak zostać działkowcem?

  Weekend majowy mamy już za nami. Pogoda sprzyjała przebywaniu na świeżym powietrzu czy grillowaniu, a przed nami kolejne miesiące (miejmy nadzieję) słonecznych dni. Szczęśliwi Ci, co posiadają choć skrawek zieleni.

 • Wydano zgodę na odstrzał blisko 2,3 tys. bobrów na Podlasiu

  Blisko 2,3 tys. bobrów może być odstrzelonych w ciągu trzech lat w Podlaskiem na terenie działania Polskiego Związku Łowieckiego w Białymstoku i Suwałkach. Zarządzenia w tej sprawie wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Białymstoku.

 • 2,1 mln zł - o 900 tys. zł mniej niż przed rokiem - wypłaciła rolnikom i gospodarstwom rybackim w 2015 r. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku. To odszkodowania za szkody wyrządzone przez bobry. Szkód było mniej, bo był suchy rok.

 • Raport bieżący nr 3/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin” SA ("Spółka”) informuje, iż...

 • Rusza sezon zbierania winniczków

  Od czwartku rozpoczyna się w Polsce zbiór winniczków, które są eksportowane głównie do krajów Europy Zachodniej. W większości województw zbieranie dziko żyjących winniczków jest możliwe od 20 kwietnia do 31 maja. Zezwolenia na zbiór wydają Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

 • W ubiegłym sezonie za kilogram winniczków płacono 2 zł

  150 ton ślimaków winniczków będzie można zebrać w tym sezonie w woj. lubuskim. Zbiór będzie dozwolony od 20 kwietnia do końca mają, a firmy zamierzające skupować te mięczaki powinny wystąpić o zezwolenia do końca marca.

 • Decyzja środowiskowa dla pierwszej w Polsce morskiej farmy wiatrowej

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla morskiej farmy wiatrowej "Bałtyk Środkowy III". Projekt farmy należy do grupy Polenergia.

 • Tylko centymetr różnicy w obwodzie drzewa spowoduje, że właściciel nieruchomości, który będzie chciał je wyciąć, zapłaci nawet 5 tys. zł wyższą opłatę za każdy centymetr.

 • Energetyka morska ma szansę częściowo zastąpić stare bloki węglowe

  Zgodnie z wytycznymi UE do końca tej dekady jedna piąta produkowanej w Polsce energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł. Rząd powinien stworzyć kompleksową strategię rozwoju OZE i wskazać technologie, na których powinien się opierać miks energetyczny. Eksperci zauważają, że należy w nim uwzględnić morską energetykę wiatrową, która stwarza duże możliwości rozwoju gospodarczego oraz może przyczynić się do wzrostu w przemyśle stoczniowym.