• Informacje na temat:

  recykling akumulatorów

Artykuły na temat: recykling akumulatorów
 • W Polsce brakuje skutecznie działającego systemu gospodarowania zużytymi bateriami i akumulatorami; zbierające je firmy są praktycznie poza kontrolą, dlatego nie wiadomo, jaki jest rzeczywisty poziom odzyskiwania tych szkodliwych odpadów - informuje NIK w opublikowanym w środę raporcie.

 • Gospodarka odpadami i ich utylizacja - czyli gdzie trafiają śmieci z naszych koszy?

  Wyrzucamy śmieci i do końca nie wiemy, co dalej się z nimi dzieje. Czym jest gospodarka odpadami, a czym utylizacja odpadów? Jakie znaczenie ma recykling? Gdzie trafiają śmieci z naszych koszy? Jak segregować odpady?

 • Polska powalczy o kolejną inwestycję Belgów

  Polska może zyskać nowego dużego inwestora. Belgijska firma Umicore jest poważnie zainteresowana, aby właśnie w Polsce produkować najistotniejszy składnik baterii do pojazdów elektrycznych. Po decyzji o utworzeniu fabryk komponentów do takich pojazdów w Chinach i Korei Umicore postanowiła zlokalizować nową inwestycję w Europie.

 • Obowiązki środowiskowe przedsiębiorców w marcu

  Marzec to miesiąc, w którym wielu przedsiębiorców musi dopełnić formalności w związku z opłatami środowiskowymi. W tym czasie muszą dokonać rozliczeń z tytułu opłat za korzystanie ze środowiska czy wprowadzania produktów do obrotu i gospodarki. Dla części sprawozdań podstawowym terminem do ich złożenia za poprzedni rok kalendarzowy jest 15 marca, a dla innych 31 marca.

 • Raport bieżący nr 19/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki "Orzeł Biały” S.A. ("Emitent”, "Spółka”) informuje,...

 • Nowe zasady segregacji śmieci

  Z dniem 1 lipca br. weszły w życie nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów (tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów). Odpady mają być zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji, metale i tworzywa sztuczne. Na wymianę pojemników we właściwych kolorach gminy będą miały 5 lat (maksymalnie do 30 czerwca 2022 r.). Natomiast oznakowanie dotychczas obowiązujących pojemników będzie musiało być wymienione w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie WSSO.

 • "Puls Biznesu": Rozkwitnie garażowy recykling akumulatorów

  Przygotowywana przez Ministerstwo Środowiska nowelizacja prawa może zwiększyć skalę nieprawidłowości w recyklingu akumulatorów - alarmuje "Puls Biznesu".

 • Ekologia: Zmiany na rynku baterii i akumulatorów

  Zapowiadają się ważne zmiany w ustawie dla firm zajmujących się odzyskiem recyklingiem baterii i akumulatorów.

 • Zużyte baterie i akumulatory niebezpieczne dla środowiska

  Zużyte baterie i akumulatory są niebezpiecznym odpadem, który trzeba przetwarzać - przekonuje ekspert w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

 • Jak uniknąć zwarcia między nami, a Ziemią? Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 we Wrocławiu wiedzą jak to zrobić.