• Informacje na temat:

  referat bezrobocie w polsce

Artykuły na temat: referat bezrobocie w polsce
 • Ruszyliśmy na Zachód po zasiłki

  Spowolnienie gospodarcze i wciąż rosnące bezrobocie powodują, że Polacy znów wyjeżdżają do pracy za granicę i korzystają z wyższej pomocy, która przysługuje tam na dzieci.

 • Urzędy Pracy (PUP) miały w pierwszych dniach lipca pojedyncze oferty pracy sezonowej. PUP w Opolu - tylko cztery dla kelnerów za 1600 zł brutto miesięcznie. Kierownik referatu współpracy z partnerami(...) miejsca pracy są tam już dawno obsadzone. - Młodzi dogadują się w nich na własną rękę. Ze względu na wysokie bezrobocie w powiecie mają konkurencję wśród starszych - stwierdził Rymarz. Przedstawiciele...

 • 5 czerwca 2003 Minister Skarbu Państwa, Piotr Czyżewski spotkał się na AE w Krakowie z pracownikami oraz studentami tej uczelni. Jego wystąpienie miało na celu zachęcenie zgromadzonych do zagłosowania w zbliżającym się referendum na "tak".

 • Nadejdzie fala bezrobotnych?

  Od 1 stycznia, zgodnie z nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, roboty publiczne zostaną mocno okrojone - zapowiada "Dziennik Zachodni". Z tej formy zatrudnienia nie będą mogły korzystać już powiatowe urzędy pracy, a jedynie organizacje społeczne.

 • Najwięcej ofert pracy sezonowej w woj. opolskim jest w Ochotniczych Hufcach Pracy (OHP). W czerwcu w całym regionie OHP miało 690 ofert, w tym 275 dla osób między 16 a 18 rokiem życia. W opolskich urzędach pracy propozycje sezonowego zatrudnienia to rzadkość.

 • Będziemy mieć ład i stabilność

  Po wprowadzeniu zmian w podatkach podatnicy odczują ulgę. Wzrosną płace netto. Zapanuje większy ład, zarówno w systemie podatkowym, jak i w sektorze finansów publicznych. Ład sprzyja poczuciu bezpieczeństwa - zapewnia Zyta Gilowska, wicepremier i minister finansów.