• Informacje na temat:

  referencja

Artykuły na temat: referencja
 • Pracodawcy pokaż referencje, a nie laurki!

  ...bezpośrednim przełożonym - mówi Natalia Tomasiewicz. - Podczas takiej rozmowy zadajemy wiele pytań dotyczących informacji zawartych w referencjach pisemnych, ale także dotyczące sukcesów i porażek kandydata(...). Nigdy nie podawaj w referencjach nieprawdziwych informacji - ich zweryfikowanie zdyskredytuje cię jako kandydata. Jeśli nie wiesz, jakie referencje wpisać, lepiej nie podawaj ich wcale. Napisz, że...

 • Zarząd Softblue SA (Spółka, Emitent) informuje, iż w dniu 07 stycznia 2016 r. Emitent otrzymał referencje od Spółki Klaster Za-chem Sp. z o.o. w związku...

 • Czy były przełożony może ułatwić pracownikowi znalezienie nowego zatrudnienia? Jak najbardziej. Rekruterzy wcale nierzadko dzwonią do firm, w których dawniej pracował kandydat, i proszą o referencje. Czasami to właśnie one decydują o tym, czy dana osoba zostaje zatrudniona, czy nie. Dlatego tak ważne jest, aby pozostawić swojemu ekspracodawcy jak najlepsze wspomnienie o sobie.

 • Duńczyk Kaspar Rorsted z Henkela przeszedł do Adidasa

  Akcje Adidasa podrożały dzisiaj o 5,4 procent po informacji, że Duńczyk Kaspar Rorsted 1 października br. zostanie prezesem spółki. Teraz pracuje on w wielkiej niemieckiej firmie chemicznej Henkel. W Adidasie nazywają go "perfekcyjnym kandydatem". Walory Henkela potaniały o 3,4 proc.

 • Numer telefonu do byłego szefa? Nie dam!

  28 proc. osób poszukujących pracy uważa, że referencje od byłych pracodawców, o które często proszeni są w trakcie rekrutacji, są zupełnie zbędne. 36 proc. przekaże potencjalnemu pracodawcy jedynie pisemną opinię. Dlaczego Polacy tak boją się rekomendacji w procesie rekrutacji?

 • Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń - jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27 proc.). Kolejne miejsca zajmują przedpokój (24 proc.), kuchnia (23 proc.) i łazienka (23 proc.).

 • RODO poważnie zmieni rynek pracy. Czeka nas rewolucja?

  Już od 25 maja br. zaczną obowiązywać przepisy europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Oznaczają sporo zmian, o czym przekonają się m.in. osoby poszukujące pracy i rekruterzy.

 • Analitycy DM BDM, w raporcie z 8 marca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Mostostalu Płock od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 20 zł.

 • Kolejne nowe obowiązki pracodawców dotyczące ochrony danych osobowych

  ​4 maja 2019 r. weszła w życie tzw. ustawa sektorowa, która zmienia 162 ustawy zawierające przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy Kodeksu pracy. Dla pracodawców wiąże się to z koniecznością wprowadzenia kolejnych zmian w procesach kadrowych.

 • Selvita chce na stałe powrócić do dwucyfrowej rentowności w segmencie usług - powiedziała PAP Biznes Mirosława Zydroń, członek zarządu Selvity. Spółka liczy na wzrost wysokomarżowych kontraktów na zintegrowane projekty B+R. Wynik w długim terminie wesprzeć ma także rozwój oddziału w Poznaniu i planowane nowe laboratoria w Krakowie.