• Informacje na temat:

  reformy strukturalne

Artykuły na temat: reformy strukturalne
 • Aktywność zawodowa Polaków niższa niż Greków

  ...niepokoić może fakt, że mimo wielu przemian ta sytuacja przez ostatnią dekadę nie uległa poprawie. Konieczne reformy strukturalne Rekordowo niski poziom bezrobocia w Polsce może sprawiać wrażenie, że...

 • IGTE: Dla podniesienia poziomu stóp procentowych niezbędne są reformy strukturalne

  - Konieczne są reformy strukturalne mające na celu przyspieszenie wzrostu gospodarczego - powiedziała prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Małgorzata Rusewicz.

 • Polskie bezrobocie staje się naszym przekleństwem

  ...liczba bezrobotnych (709 tys.).    Za wieloletnie zaniedbania wszyscy zapłacimy  Rekordowo niski poziom bezrobocia maskuje poważne problemy strukturalne rynku pracy. Brak współpracy szkół zawodowych(...) utraconych szans na reformy.

 • Rumunia prosi o pomoc MFW

  Rumunia złoży formalny wniosek o pomoc do Międzynarodowego Funduszu Monetarnego. Chodzi o pomoc na reformy strukturalne kraju.

 • Prof. K. Rybiński: Bez wydłużenia wieku emerytalnego kobiety po prostu mogą głodować

  Bez reformy systemu emerytalnego polskiej gospodarce grozi zapaść - ostrzegają ekonomiści. Według prof. Krzysztofa Rybińskiego, dług publiczny kraju z tytułu starzenia się społeczeństwa za 40 lat może sięgnąć 350 proc. PKB. Dlatego trzeba przekonać Polaków do pomysłu wydłużenia wieku emerytalnego.

 • Bank Światowy ostrzega przed deflacją

  Trwały wzrost gospodarczy Europie mogą dać tylko reformy strukturalne; bez nich działania Europejskiego Banku Centralnego nie przyniosą przełomu - przekonuje w rozmowie z PAP ekonomistka Banku Światowego Franziska Ohnsorge.

 • Zatrzymać pracownika

  Zdaniem "Naszego Dziennika", błędne założenia, jakie zostały przyjęte podczas przeprowadzania reformy edukacji w 2000 roku - 80 proc. uczniów ma zyskać maturę w szkołach ogólnokształcących, a pozostałe 20 proc. w szkołach zawodowych - spowodowały, że dziś mamy deficyt pracowników w wielu branżach.

 • Balcerowicz: Trzy zagrożenia dla Polski. Czeka nas poważny kryzys?

  Jak wynika z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju, starzejące się społeczeństwo i coraz mniej rąk do pracy, niska stopa inwestycji oraz słaby poziom ogólnej efektywności to największe problemy, z jakimi boryka się polska gospodarka. Warunkiem pozytywnego scenariusza rozwoju gospodarczego są zmiany w polityce oraz przeprowadzenie gruntownych reform gospodarczych. W przeciwnym razie ponownie zaczniemy tracić dystans do państw Zachodu.

 • Szokujące dane GUS. Niezbędna reforma 500 plus

  Blisko dwa lata czekaliśmy na dane o wpływie programu Rodzina 500 plus na rynek pracy. Te, które pojawiły się w ostatnich dniach, jasno sugerują pilną potrzebę reformy programu. W obecnym stanie 500(...) jest chętny do pojęcia zarobkowego zajęcia w stosunku do populacji w danym przedziale wiekowym. Jego niska wartości sugeruje poważne problemy strukturalne na rynku pracy. W przyszłości może się również...

 • Populiści wpędzają włoską gospodarkę do grobu

  Włoskie władze, korzystając z ekstremalnie niskich stóp procentowych, mogłyby teraz przeprowadzać reformy strukturalne i inwestować w poprawę konkurencyjności kraju. Dzieje się zupełnie odwrotnie. Forsując fatalną politykę ekonomiczną, państwo marnuje pieniądze obywateli. Ile? To mogą być dziesiątki miliardów euro - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.