• Informacje na temat:

  refundacja in vitro

Artykuły na temat: refundacja in vitro
 • ...hormonalna, chirurgiczna). Jednak w niektórych przypadkach jedyną szansą jest zapłodnienie pozaustrojowe, czyli in vitro. Do tej pory zabieg był pełnopłatny. Od 1 lipca będzie inaczej. Trzyletni program rządowy da szansę także tym, którzy na płatne in vitro nie mogliby sobie pozwolić. W pierwszym roku NFZ sfinansuje zabiegi dla 2 tys. par, w drugim dla 5,5 tys., a w trzecim – dla 7,5 tys. Żeby...

 • Pierwsze wnioski o zwrot za leczenie

  Usunęli zaćmę za granicą. NFZ nie chce oddać im pieniędzy, choć powinien. Prawnicy radzą iść do sądu.

 • Syn i jego dziewczyna bezskutecznie starają się o dziecko. Myślą o zapłodnieniu metodą in vitro. Czy to prawda, że teraz można ubiegać się o refundację takich zabiegów?

 • Selvita potwierdziła potencjał SEL120 oraz pozyskała prestiżowego partnera do strategicznej współpracy przy przedklinicznym i klinicznym rozwoju projektu.

 • Mam 36 lat. Już długo leczę się z powodu problemów z zajściem w ciążę. Oboje z mężem bardzo chcemy mieć dziecko, ale lekarze nie dają szansy. Na in vitro nie było nas nigdy stać. Ale teraz jest refundacja. Jak z niej skorzystać, gdzie się zgłosić? Joanna z Pińczowa...

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program "Mieszkanie plus" przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.

 • ...do emerytury 2 lata. Po zmianach to 2 lata i 9 miesięcy. Ochrona obowiązuje przez ten wydłużony czas. Dofinansowanie zabiegów in vitro Pary, które starają się o dziecko metodą in vitro, mogą ubiegać(...) i zakwalifikuje do rządowego programu. W ramach refundacji można odzyskać około 60 procent kosztów całej procedury in vitro. Jakie warunki trzeba spełnić? Program realizują wybrane ośrodki leczenia niepłodności...

 • Lewica walczy o in vitro

  LiD rozpoczyna wielką społeczną akcję poparcia dla idei refundacji sztucznego zapłodnienia z budżetu państwa: będzie zbierać podpisy pod projektem ustawy i prowadzić kampanię informacyjną. - To nasza sztandarowa inicjatywa. W tym półroczu chcemy ją doprowadzić do końca - powiedział "Dziennikowi" szef SLD Wojciech Olejniczak.

 • In vitro na raty

  Kliniki wychodzą z ofertą dla par, których nie stać na kosztowny zabieg zapłodnienia metodą in vitro i w porozumieniu z bankami proponują kredyty. Chętnych nie brakuje, choć nawet połowa zabiegów może zakończyć się niepowodzeniem - pisze "Metro".

 • Minister zdrowia opowiada się za finansowaniem zapłodnienia in vitro z budżetu państwa. "Obiecuję, że się tym zajmę" - zapowiada Ewa Kopacz. To dobra wiadomość dla ponad miliona par, które nie mogą mieć dzieci. Rocznie tylko 3,5 tysiąca z nich stać na poddanie się temu płatnemu zabiegowi - informuje "Dziennik".