• Informacje na temat:

  rejestr dłużników

Artykuły na temat: rejestr dłużników
 • Biura informacji gospodarczej (BIG) popularnie nazywane są rejestrami dłużników. Wierzyciele (osoby lub firmy, u których mamy niespłacone długi) mogą tam...

 • Jak wydostać się z rejestru dłużników

  Pan Stanisław chciał zaciągnąć kredyt. - Odmówiono mi, bo - jak się okazało - figuruję w rejestrze dłużników, mimo że moim zdaniem wszystkie wcześniej zaciągnięte pożyczki dawno spłaciłem. Jak ustalić, z jakiego powodu moje dane się tam znalazły? Czy mogę domagać się ich usunięcia - pyta pan Stanisław.

 • Przed wykupieniem wczasów, wycieczki czy kolonii dla dziecka warto sprawdzić organizatora wypoczynku. Można to zrobić w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A.

 • Do rejestru dłużników trafimy szybciej

  Zamiast 60 dni opóźnienia wystarczy 30 dni zwłoki w spłacie rachunku czy faktury, aby trafić do rejestru dłużników - to jedna z najważniejszych zmian ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, która właśnie weszła w życie. Nowe przepisy ograniczają możliwości wpisywania do rejestrów długów starszych niż 10 lat. Jeśli jednak wpis będzie nieprawidłowy, dłużnik

 • ...dłużników i przez to np. nie będę mógł podpisać umowy z operatorem telefonicznym. Czy to prawda? Mikołaj z Torunia. Tak. Dane osób, które nie spłacają swoich zobowiązań finansowych (np. nie płacą alimentów albo mają zaległości w czynszu) mogą zostać wpisane bo bazy Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Popularnie są one nazywane czarnymi listami dłużników. Przy czym nie...

 • MS: Inicjatywa rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych "przedwczesna"

  Za "przedwczesne" uznało Ministerstwo Sprawiedliwości podjęcie inicjatywy legislacyjnej utworzenia centralnego rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych. Taką propozycję złożyła Krajowa Rada Komornicza, a poparł rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

 • Bank nie dał mi karty kredytowej, bo jestem w rejestrze dłużników. Nie wiedziałam, że mam 350 zł odsetek! Krystyna, Łódź...

 • Krajowy Rejestr Zadłużonych - dłużnicy wpadną do sieci

  Powstanie Krajowy Rejestr Zadłużonych. Ujawniane w nim będą dane osób, wobec których prowadzi się postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe, oraz tych, wobec których była prowadzona bezskuteczna egzekucja.

 • Do 1 grudnia tego roku każdy może za darmo sprawdzić czy figuruje w Rejestrze Dłużników ERIF BIG (ERIF to jedno z biur informacji gospodarczych, do których zgłaszane są niespłacone długi).

 • Do rejestru dłużników można trafić nawet za niespłaconą złotówkę. Najniższy zapis: 10 zł

  Do rejestru dłużników zgłaszanych przez wymiar sprawiedliwości do BIK można trafić nawet za dług w wysokości 1 zł. Na zapłatę orzeczonych grzywien, nawiązek, kosztów sądowych i innych należności dłużnicy mają tylko 30 dni.