• Informacje na temat:

  rekomendacje giełdowe

Artykuły na temat: rekomendacje giełdowe
 • - Na rynku każde stanowisko jest wyceniane na określoną kwotę. Jeśli firma chce zapłacić dwa albo trzy razy więcej, to oznacza, że albo ma poważne problemy, albo nie jest do końca uczciwa. Nie ma ekonomicznego uzasadnienia, aby płacić wielokrotność rynkowego wynagrodzenia - mówi Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.

 • W raporcie z 6 sierpnia BESI obniża rekomendację dla spółki Comarch z Kupuj na NEUTRALNĄ i zmniejsza cenę docelową akcji do 136,8 PLN (ze 167,2 PLN).

 • Gorące zarobki menadżerów

  ...osób mimo to pewnie chętnie zamieniłaby się na wynagrodzenia z prezesem dużej giełdowej spółki. Mniej już jednak byłoby chętnych do zamiany, jeśli chodzi o wykonywaną pracę. Mało który menadżer pracuje(...) spółek publicznych na drodze uchwały wydawali (niewiążące) rekomendacje co do wysokości płac na kierowniczych stanowiskach. W ciągu dwóch lat obowiązywania tego prawa w 98 proc. przypadków akcjonariusze...

 • Polskie spółki spożywcze są tańsze od zagranicznych o 30-40 proc.

  Spółki spożywcze z GPW prowadzą ambitne programy inwestycyjne, które w perspektywie 2-3 lat przełożą się na wzrost ich wartości. Obecnie branża jest w niełasce inwestorów, głównie ze względu na sytuację za wschodnią granicą oraz stagnację konsumpcji w Polsce. W rezultacie polskie spółki są tańsze od zagranicznych konkurentów nawet o 40 proc., a tak głęboka przecena nie znajduje uzasadnienia w czynnikach fundamentalnych.

 • Erste zmienił rekomendacje dla giełdowych banków. Obniżył zalecenia dla PKO BP, mBanku, Getin Noble Banku, Millennium i Handlowego, a podwyższył dla ING.

 • Podczas nocnego głosowania w greckim parlamencie, posłowie poparli plan reform, który rząd ustalił z kredytodawcami podczas szczytu Unii Europejskiej w ostatni weekend. Zdecydowaną większością głosów przyjęto ustalenia, zakładające szeroko zakrojone reformy emerytalne, prywatyzację czy też zmiany stawki podatku VAT. Warto zaznaczyć, że spośród parlamentarzystów sprzeciwiających się temu wnioskowi, większość z nich pochodziła z Syrizy.

 • Analitycy DM BDM, w raporcie z 11 lutego, podwyższyli rekomendację Grupy Kęty do "akumuluj" z "trzymaj", a cenę docelową jednej akcji spółki do 310,6 zł z 305 zł.

 • Analitycy Domu Maklerskiego Trigon obniżyli rekomendację Bogdanki do "sprzedaj" z "kupuj", a cenę docelową do 80 zł z 133 zł za akcję.

 • Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

 • Haitong Bank w raporcie z 11 lipca obniżył rekomendację dla Giełdy Papierów Wartościowych z Kupuj do NEUTRALNIE i zredukował cenę docelową akcji z 46,8 PLN do 31,8 PLN.