• Informacje na temat:

  rekomendacje spółki gpw

Artykuły na temat: rekomendacje spółki gpw
 • Giełda rusza z programem wsparcia pokrycia analitycznego

  GPW rozpoczyna pilotażowy program wsparcia pokrycia analitycznego. Celem programu jest zwiększenie pokrycia analitycznego wśród spółek z mWIG40 i sWIG80. Program skierowany jest zarówno do spółek jak i Członków Giełdy, którzy spełniają określone w regulaminie kryteria .

 • Z obliczeń PAP wynika, że wśród rekomendacji dla spółek z GPW wydanych w ostatnich 6 miesiącach 49 proc. stanowią pozytywne zalecenia (wobec 49,2 proc. miesiąc wcześniej), neutralnych jest 32 proc. (wobec 31,1 proc. wcześniej), zaś negatywnych 19 proc. (wobec 19,8 proc. w maju). Największy odsetek pozytywnych zaleceń mają spółki zajmujące się przemysłem metali.

 • Polskie spółki spożywcze są tańsze od zagranicznych o 30-40 proc.

  Spółki spożywcze z GPW prowadzą ambitne programy inwestycyjne, które w perspektywie 2-3 lat przełożą się na wzrost ich wartości. Obecnie branża jest w niełasce inwestorów, głównie ze względu na sytuację za wschodnią granicą oraz stagnację konsumpcji w Polsce. W rezultacie polskie spółki są tańsze od zagranicznych konkurentów nawet o 40 proc., a tak głęboka przecena nie znajduje uzasadnienia

 • Analitycy Domu Maklerskiego mBanku, raporcie z 2 lutego, wprowadzili zmiany w rekomendacjach 47 spółek notowanych na warszawskim parkiecie.

 • Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 19 października, podnieśli rekomendację dla Open Finance i EuCO do "kupuj", obniżając cenę docelową BOŚ Banku o 9 proc. do 24,4 zł, Banku BPH o 13 proc. do 44,8 zł, a Prime Car Management o 13 proc. do 52,5 zł.

 • Na GPW wszystkie indeksy na plusie; WIG 20 najwyżej od 28 listopada

  Wzrosty kursów 19 spółek z WIG 20 pozwoliły indeksowi zakończyć sesję na najwyższym poziomie od 28 listopada 2017 roku.

 • Henryk Kowalczyk zapowiada zmiany w państwowych spółkach

  KGHM może trafić pod nadzór Ministerstwa Energii, PZU do Ministerstwa Rozwoju, a GPW do Ministerstwa Finansów - poinformował Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów (SKRM). Dodał, że zmiany kadrowe w spółkach Skarbu Państwa są przesądzone.

 • Analitycy DM BDM w raporcie z 1 lipca podnieśli rekomendacje dla ATM Grupa do "akumuluj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową akcji spółki do 4,15 zł z 3,62 zł.

 • Haitong Bank w raporcie z 11 lipca obniżył rekomendację dla Giełdy Papierów Wartościowych z Kupuj do NEUTRALNIE i zredukował cenę docelową akcji z 46,8 PLN do 31,8 PLN.

 • Eksperci i Alumni Fundacji im. Lesława A. Pagi o strategii dla rynku kapitałowego w Polsce

  Odpowiedzialność za rozwój rynku kapitałowego w Polsce spoczywa dziś nie tylko na instytucjach działających na nim. Chcą go aktywnie wspierać młodzi eksperci związani z Fundacją im. Lesława A. Pagi, którzy pracują we wszystkich obszarach sektora finansowego. Ich opinie prezentują wyniki badania przeprowadzonego wśród absolwentów projektów Fundacji, na temat Strategii GPW w Warszawie na lata 2014