• Informacje na temat:

  rekrutacja do policji

Artykuły na temat: rekrutacja do policji
 • "Die Welt": Policja szuka w Polsce kandydatów do służby

  Niemiecka policja cierpi od lat na braki kadrowe. Sposobem na pozyskanie nowego narybku ma być rekrutacja kandydatów z Polski. Chętnych nie brakuje, ale tylko nielicznym udaje się pokonać przeszkody i założyć mundur.

 • Najmocniejszy oręż fiskusa. Skarbówka szuka oszustów

  Wiceminister finansów Wiesław Jasiński: Trzystu pracowników w skali całego kraju to za mało, żeby walczyć z przestępczością. Wywiad skarbowy jest dziś nieefektywny?

 • Chętnych do pracy w policji nie brakuje, gorzej z jakością kandydatur

  ...- Na rynku pracy nasz zawód przestał być konkurencyjny. Wynagrodzenie w policji jest porównywalne z pensją, jaką otrzymuje się w dyskontach spożywczych. Chociaż tam czasem nawet lepiej płacą(...) służbowy (w Komendzie Stołecznej Policji także dodatek stołeczny). Ryzyko trudno przełożyć na pieniądze Wysokość wynagrodzeń to jednak nie jest jedyny problem. Kolejny to ryzyko, jakie wiąże się...

 • Na straży węgla i bursztynu. Od 2017 powstanie straż geologiczna uzbrojona w karabiny i paralizatory

  Koniec z nielegalnym wydobywaniem kopalin. Resort środowiska postanowił ukrócić ten proceder, powołując od 1 stycznia 2017 r. straż geologiczną, która na dodatek zostanie uzbrojona w karabiny i paralizatory.

 • Młodzi nie chcą do policji. Pod koniec roku może brakować nawet 6 tys. funkcjonariuszy

  Trwający protest służb mundurowych, które domagają się podwyższenia zarobków i odwrócenia reformy emerytalnej, spowodował, że wrócił problem wakatów w policji. Związki zawodowe ostrzegają, że jeśli nic się nie zmieni, pod koniec roku może brakować ponad 6 tys. policjantów. Będą przyjęcia Problem wakatów w policji nie jest niczym nowym. W 2011 r. było ich aż 7127, w 2013 r. - 6191, a w 2014

 • Rewolucyjne zmiany w podatku od dochodów. Sprawdź, co się zmieni 1 stycznia 2019

  Obowiązek informowania fiskusa o optymalizacjach, podatek od wyprowadzki z Polski oraz od bitcoinów, nowe reguły dotyczące samochodów osobowych wykorzystywanych w biznesie - wszystko to ma wejść w życie już od 1 stycznia 2019 r.

 • Już 50 Polaków chętnych do służby w niemieckiej policji

  ...padają na podatny grunt ukazała wizyta 17-18-letnich licealistów z Sulęcina. Wielu z nich mogło sobie wyobrazić w przyszłości służbę w brandenburskiej policji. 18-letnia Magdalena Domeracka(...) niemieckiego', zaznaczała jedna z dziewczyn. Z chęcią do Niemiec Podstawowym warunkiem służby w brandenburskiej policji jest doskonała znajomość języka. Sama szkoła jest z resztą pomocna przy pokonywaniu tej...

 • Wielka rekrutacja mundurowych

  Możliwość poprawiania przez kandydatów na policjantów testów m.in. sprawnościowych już miesiąc po uzyskaniu negatywnych wyników oraz premiowanie tych, którzy skończyli np. prawo, administrację, ekonomię lub informatykę - to główne propozycje zmian w rekrutacji funkcjonariuszy.

 • Niemcy werbują młodych Polaków do służby w policji

  Porażający deficyt kadry w niemieckiej policji. Zaradzić ma nowy sposób na pozyskiwanie kadetów z Polski - o tym pisze niemiecki dziennik "Maerkische Oderzeitung".

 • Może zabraknąć policjantów

  Jeśli nie ulegną zmianie zasady rekrutacji do policji, to przez najbliższe 10 lat trzeba będzie szukać funkcjonariuszy na wolne dzisiaj etaty. Trudności te zwiększy zwalnianie ze służby policjantów z 30-letnią wysługą emerytalną.