• Informacje na temat:

  rempex

Artykuły na temat: rempex
 • Powiew dawnych czasów, czyli rynek rzemiosła artystycznego

  Szkatułka, podpórka do książek, chochelka do ponczu, wazonik, patera czy szczotka do okruchów z szufelką. Polski rynek rzemiosła artystycznego oferuje prawdziwe cuda z historią, z których stworzyć można niebanalną i jednocześnie bardzo praktyczną kolekcję. A przy tym nie wydać majątku.

 • Inwestowanie w młodą sztukę to istna loteria. Ale Polacy coraz chętniej podejmują to ryzyko

  Eksperci ostrzegają przed lokowaniem kapitału w dzieła zwłaszcza początkujących i szerzej nieznanych autorów. Tymczasem, według raportu Artinfo.pl, w ubiegłym roku wartość tego typu transakcji wyniosła w sumie 7,7 mln zł. Z kolei tylko w I półroczu br. aukcje przyniosły 4,2 mln zł. To pozwala przewidywać kolejny wzrost.

 • Ile może kosztować sąsiedzkie nieporozumienie? Jeżeli sąsiadami są Polacy i Kozacy, sprzeczka wynikła w XVII wieku, a uwiecznił ją na płótnie Józef Brandt - co najmniej 1 300 000 złotych. To cena wywoławcza obrazu "Utarczka", który nabyć będzie można podczas 134. Aukcji Sztuki Dawnej i Antyków w Domu Aukcyjnym Rempex.

 • Warto inwestować w sztukę XX w.

  Najbardziej obiecujące na polskim rynku sztuki są obrazy z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Obecnie są one stosunkowo tanie, ale ich wartość będzie rosła - uważa Marek Lengiewicz z domu Aukcyjnego Rempex. W Business Centre Club odbyło się w poniedziałek spotkanie nt. inwestycji w sztukę.

 • Coraz drożej na aukcjach

  Powstaje wiele nowych, dobrze prosperujących galerii. Przybywa kolekcjonerów, a w domach aukcyjnych wciąż padają rekordy cenowe.

 • Nie tylko malarstwo

  W galeriach i na aukcjach można kupić efektowne srebra i wciąż niedrogie jeszcze platery. Mogą być nie tylko ozdobą mieszkania, ale również znakomitym prezentem.

 • Siła wartościowej kolekcji

  Najbardziej znaną kolekcją dzieł sztuki w Polsce jest zbiór Wojciecha Fibaka. Doskonale wypromowana dzięki wielu czynnikom stała się sztandarem polskiego kolekcjonerstwa. Dlaczego jest uznawana za tak doskonałą?

 • Inwestować w fotografię

  Czy warto w inwestować w fotografię? Tak! Właśnie teraz kiedy, ceny są jeszcze w miarę niskie. Tylko ruch na rynku może spowodować ich wzrost, a od czegoś przecież trzeba zacząć?

 • Sztuka: Zyski tylko z dobrym przewodnikiem

  Inwestowanie w dzieła sztuki to pomysł by zaszczepić swój portfel przeciwko chorobom rynku finansowego. Jest to jednak świat w którym zgubimy się bez dobrego przewodnika.

 • Broń w Polsce nie budzi emocji

  Broń palna jest droga, ale tylko na Zachodzie. W Polsce najczęściej można kupić pistolety skałkowe i kapiszonowe, ale chętnych brak. Nie ma też amatorów na szable, bo o nieuszkodzone coraz trudniej, a zniszczone, z niedopasowanymi, lub dorabianymi pochwami kolekcjonerów nie interesują. Inwestycją może być tylko broń oryginalna, w idealnym stanie i bez skaz.