• Informacje na temat:

  rentowność 10 letnich obligacji polskich

Artykuły na temat: rentowność 10 letnich obligacji polskich
 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  ...pieniężnej. Do pierwszej podwyżki stóp dojdzie w naszej opinii nie później niż w październiku. Dzisiejsze dane były negatywne dla rynku obligacji o krótkich terminach zapadalności - rentowność 2-letnich(...) bazy z ub. r.). Na podstawie dzisiejszych danych oceniamy, że inflacja w miesiącach letnich najprawdopodobniej nie spadnie poniżej 2,0 proc. r/r. W lipcu spodziewamy się odczytu na poziomie 2,0-2,1 proc...

 • Rentowności 10-letnich obligacji SP spadają, a na giełdzie dynamiczny wzrost. Czy to początek hossy w Polsce?

  "Amerykański bank Morgan Stanley powiedział we wtorek, że to odpowiedni czas na kupno polskiego długu, czyli obligacji emitowanych przez Skarb Państwa" - podał Bloomberg. Co się dzieje na krajowych 10-latkach? Interia zapytała analityków.

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.

 • Rentowności obligacji

  Rentowności polskich obligacji 10-letnich wzrosły na koniec dnia o zaledwie +0,3bps do poziomu 3,046%. Dochodowości papierów skarbowych w eurolandzie rosły średnio o około +3,5 bps.

 • Obligacje "Nowej Europy" mogą przynieść zysk

  Obligacje krajów strefy euro zaczęły tracić po ostatnich wypowiedziach członków Europejskiego Banku Centralnego. Zdaniem ekspertów, zysków na rynku obligacji warto obecnie poszukać w "Nowej Europie", m.in. na Węgrzech i w Turcji.W regionie Europy Środkowo-Wschodniej wciąż atrakcyjnie prezentują się obligacje polskie.

 • Uwaga na inflację! Co z obligacjami?

  "Królową obligacji jest inflacja" często odpowiadają zarządzający długiem zapytani o główny czynnik fundamentalny, kształtujący ceny długoterminowych papierów skarbowych.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • MF może ograniczyć podaż obligacji

  Minister Finansów odwołał czwartkowy przetarg z powodu negatywnego wpływu sytuacji na rynkach międzynarodowych na rynek krajowy - podał resort finansów w komunikacie. Na rynku obligacji trwa wyprzedaż głównym powodem jest sytuacja zagranicą gdzie wyprzedaż rozpoczęła się w Europie i rozszerza na inne rynki europejskiego rynku długu od początku roku.

 • Ryzyko na naszych obligacjach rośnie

  Ceny polskich obligacji skarbowych od początku 2015 roku kontynuują dynamiczne wzrosty. Zdaniem analityków banku BNP Paribas Polska, rośnie ryzyko na naszych papierach skarbowych.

 • Sprzedaż obligacji oszczędnościowych wyniosła 207,4 mln zł

  Sprzedaż obligacji oszczędnościowych w maju wyniosła 207,4 mln zł wobec 129,1 mln zł w kwietniu - wynika z komunikatu MF. "To najwyższa wartość sprzedaży w tym roku i najwyższa - nie uwzględniając emisji specjalnych - od stycznia 2014 r." - napisano w komunikacie.