• Informacje na temat:

  rentowny

Artykuły na temat: rentowny
 • JSW: W nadchodzącym roku w niektórych kopalniach możliwy sześciodniowy tydzień pracy

  Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej zapowiada wprowadzenie dodatkowego dnia pracy dla górników w nadchodzącym roku. Ma to zwiększyć konkurencyjność coraz mniej rentownych kopalń.

 • Zarząd Leonidas Capital S.A. z siedzibą we Wrocławiu („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w wyniku realizacji procesu reorganizacji grupy kapitałowej Emitenta,...

 • Zwalniani pracownicy Tesco otrzymają dodatkowo jedną pensję

  Sieć Tesco ogłosiła regulamin zwolnień grupowych. Pracownicy otrzymają świadczenia wynikające z ustawy. Związkom udało się wypracować dodatkowy bonus w wysokości jednomiesięcznej pensji.

 • Tesco poinformowało o zamknięciu dziewięciu nierentownych sklepów w Białymstoku, Głogowie, Koninie, Łodzi, Opolu, Oświęcimiu, Wałbrzychu, Ścinawie i Żywcu. Oznacza to zwolnienia pracowników.

 • Grupa InPost planuje zwolnienia grupowe; pracę może stracić ok. 1257 osób

  ​W związku z prowadzoną w grupie InPost restrukturyzacją działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych podjęto decyzję o likwidacji części stanowisk pracy. Zwolnienia mogą dotknąć maksymalnie około 1257 osób - podała spółka w komunikacie.

 • Nierentowne kopalnie nie do utrzymania

  Na dłuższą metę nierentowne kopalnie i tak są nie do utrzymania - tak większość ekonomistów komentuje decyzję rządu o tym, by zasilić górnictwo pieniędzmi z budżetu i akcjami państwowych spółek. Eksperci, którzy pojawili się na Forum Ekonomicznym w Krynicy, przyznają, że rząd musi doraźnie gasić pożar. PiS ma jeszcze gorszą propozycję dla górnictwa i jeszcze więcej społecznych pieniędzy chce topić w niewydajnym górnictwie.

 • Porr chce zatrudnić pracowników, których zwolni Skanska

  - Chętnie podejmiemy rozmowy z tymi, którzy będą odchodzić ze Skanski. Jest spora szansa, że część z nich znajdzie u nas dalsze możliwości do rozwoju i pracy w sektorze budowlanym - poinformował Piotr Kledzik, który kieruje grupą Porr w Polsce.

 • Skoncentrowanie się na działalności deweloperskiej w Polsce oraz osiągniecie dominującej pozycji w sektorach biurowym, handlowym i mieszkaniowym - to filary strategii rentownego wzrostu Echo Investment na najbliższe lata. Jej efektem będzie regularna wypłata dywidendy dla akcjonariuszy spółki.

 • Zarobki w polskim górnictwie

  Grudzień jest radosnym miesiącem dla górników, nie tylko z powodu świętowania Barbórki, ale i najwyższych w roku wynagrodzeń, które często stanowią dwukrotność miesięcznej pensji. Przy tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się zarobkom osób pracujących w górnictwie.

 • Prawie 60 proc. Polaków chce zamknięcia nierentownych kopalń

  Opublikowane właśnie wyniki badań, "Polacy wobec przemysłu górniczego" przeprowadzonych przez CEM Instytut Badań Rynku i Opinii Publicznej na zlecenie European Climate Foundation wskazują, że Polacy są za zamykaniem nierentownych kopalń węgla.