• Informacje na temat:

  repatriacja

Artykuły na temat: repatriacja
 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  Naukowcy cierpią na rozdwojenie jaźni. Chociaż teoria podpowiada im, że polityka otwartych granic jest dla rozwoju czymś pożądanym, ze świecą szukać wśród nich jej zwolenników.

 • USD się zepsuł. Pozostaje relatywnie słaby, mimo że wskaźniki fundamentalne (dane makro z USA, poziom rentowności długu) rysują zupełnie inny obraz. Wydaje się, że na głównych crossach z USD czynniki pro-dolarowe zostały przyćmione przez impulsy z przeciwnej strony: EUR ma ECB, JPY korzysta na repatriacji kapitału na koniec roku obrachunkowego, AUD, NZD i CAD są na fali rajdu ryzyka. Czy w przyszłym tygodniu jastrzębi Fed odmieni sytuację?

 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  Imigracja to rzecz ryzykowna. Nikt nie znalazł na nią idealnej recepty. Ale bez podjęcia próby ściągnięcia nad Wisłę pracowników z zagranicy rąk do pracy po prostu u nas zabraknie.

 • Najpopularniejsze wakacyjne destynacje - dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

  Z ponad 7,4 mln Polaków planujących w tym roku wyjechać na wakacje za granicę 14 proc. zadeklarowało, że odwiedzi Hiszpanię i należące do niej Wyspy Kanaryjskie, 12 proc. Chorwację, a 10 proc. Grecję. Wybierając się na urlop warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, gdyż koszty leczenia i ewentualnej repatriacji do Polski mogą być kolosalne.

 • Inwestorzy z Europy uwalnianie myśli od służbowych obowiązków na czas weekendu rozpoczną później niż zwykle, gdyż piątkowe kalendarium zamyka wieczorne wystąpienie prezes Fed Yellen. Poza tym rynek zdaje się otrząsać z wstępnego szoku wywołanego sytuacją na Bliskim Wschodzie, a USD odzyskuje równowagę.

 • Koszt pomocy medycznej dla Polaka na Majorce wyniósł 680 000 zł. Mondial Assistance, dostawca ubezpieczeń turystycznych, przywołuje przykład zdarzenia z końca ubiegłego roku, kiedy niezbędna była pomoc assistance dla mężczyzny, u którego w trakcie wakacji wymagana była interwencja chirurgiczna w związku z tętniakiem mózgu. W przygotowanym przez Mondial Assistance zestawieniu pięciu najdroższych medycznych interwencji z minionego roku pojawiły się również Stany Zjednoczone, Kenia oraz Peru.

 • Zakończył się wygodny rajd obligacji na rynku walutowym, a za nim (przynajmniej na razie) przerwane zostało wypychanie indeksów giełdowych na nowe szczyty.

 • Administracja nie skomentowała źródeł równoważących ubytek dochodów, co oznacza, że projekt najprawdopodobniej nie znajdzie poparcia w Kongresie z uwagi na sprzeciw konserwatywnego fiskalnie skrzydła GOP.

 • Dzisiejsza sesja przebiegała według dość popularnego w ostatnim czasie schematu. Charakteryzuje się on lepszym zachowaniem rynków rozwiniętych i słabszą postawą parkietów w krajach rozwijających się. GPW należy do tego drugiego koszyka i dlatego pozostawała w defensywie. Honoru broniły spółki średnie, którym sprzyja zbliżający się koniec miesiąca i kwartału.

 • Minister Marczuk o 500+: Dlaczego gdy się podnosi emerytury i daje zasiłki bezrobotnym, nie mówi się - przepiją, przejedzą?

  Oczywiście, że wezmę pieniądze z programu 500+. W ogóle mnie nie oburza, że ludzie, którzy dobrze zarabiają, zgłoszą się po nie - mówi w wywiadzie dla DGP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.