• Informacje na temat:

  rezerwa federalna

Artykuły na temat: rezerwa federalna
 • Bundeswehra rozważa zatrudnianie obywateli innych państw UE

  ​Bundeswehra rozważa rekrutację pracowników cywilnych z innych krajów Unii Europejskiej. Niemieckie wojsko - podobnie jak cała gospodarka RFN - boryka się z problemem braku personelu.

 • Rezerwa Federalna podjęła decyzję odnośnie do stóp procentowych w USA

  Amerykańska Rezerwa Federalna utrzymała główną stopę procentową w przedziale 1,25-1,50 proc. - podano w komunikacie. Fed oczekuje dalszych stopniowych podwyżek stóp procentowych. Decyzja o stopach procentowych była zgodna z oczekiwaniami.

 • Bankierzy wciąż rozdają sobie miliony, a świat patrzy bezradnie

  ...innymi Rezerwa Federalna, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz cztery inne agencje federalne o charakterze nadzorczym. Według ostatnich doniesień chcą one zakończyć pracę nad stosownymi...

 • Amerykańska Rezerwa Federalna podnosi stopy

  Amerykańska Rezerwa Federalna, zgodnie z oczekiwaniami, podwyższyła główną stopę procentową o 25 pb do 2,0-2,25 proc. - podano w komunikacie. Bankierzy z Fed utrzymali prognozy czterech podwyżek stóp w całym 2018 r. oraz kolejnych trzech w 2019 r.

 • Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 6 tysięcy

  ...nastąpiła skoordynowana interwencja banków centralnych: amerykańska Rezerwa Federalna, Bank Kanady, Bank Anglii, Bank Japonii, EBC i Bank Szwajcarii zdecydowały o obniżeniu rynkowej stopy procentowej...

 • Amerykańska Rezerwa Federalna podnosi stopy!

  Amerykańska Rezerwa Federalna zgodnie z przewidywaniami podniosła stopy procentowe o 25 pb do 1,75-2,0 proc., to już drugi raz w bieżącym roku i siódma podwyżka od kryzysu finansowego. Bankierzy z Fed podwyższyli prognozy liczby podwyżek w całym 2018 r. do czterech z szacowanych poprzednio trzech. W górę zrewidowano prognozy inflacji, obniżono szacunki bezrobocia.

 • Prognozy wynagrodzeń na 2017 rok

  Jak wynika z prognoz Komisji Europejskiej na 2017 rok, dynamika realnego wzrostu wynagrodzeń w całej Unii Europejskiej zmniejszy się w porównaniu do roku 2016. Ekonomiści w swoich prognozach zakładają podwyżki na poziomie 2 proc. Niestety, o ile w poprzednich latach w większości europejskich krajów obserwowaliśmy spadek cen, o tyle w 2017 roku należy spodziewać się już rosnącej inflacji. Średnia inflacja w Unii Europejskiej wyniesie 1,6 proc., zatem wynagrodzenia Europejczyków wzrosną realnie...

 • Rezerwa Federalna nie wystraszyła rynków

  Rezerwa Federalna przyznała wczoraj w komunikacie, iż przymierza się do redukcji bilansu poprzez stopniowe ograniczanie reinwestowania odsetek. A to przecież działanie o charakterze jastrzębim, en general. Umocnienie złotego, szczególnie do euro, zostało napędzone wypowiedzią wicepremiera Morawieckiego dla Bloomberga. Jego zdaniem złoty nie jest aktualnie zbyt mocny, mógłby nawet być mocniejszy

 • Wybierasz się tam do pracy? Uważaj - wzrosło bezrobocie!

  Bezrobocie w Kanadzie zwyżkowało w grudniu ub. roku z najniższego od pięciu lat poziomu i jest teraz powyżej bezrobocia w USA. Pierwszy raz od 2008 r.

 • Bardziej gołębia Rezerwa Federalna osłabiła dolara amerykańskiego na szerokim rynku oraz doprowadziła do wzrostów na światowych giełdach. Najnowsze projekcje makroekonomiczne zostały dostosowane do oczekiwań inwestorów.