• Informacje na temat:

  rezygnacja z umowy wzór

Artykuły na temat: rezygnacja z umowy wzór
 • ...bank albo po prostu wcale nie jest Pani potrzebny, może się Pani z niego wycofać. I to bez podawania przyczyny. Trzeba tylko dochować terminu – 14 dni od dnia podpisania umowy. Jak to zrobić? Złożyć oświadczenie o rezygnacji i oddać otrzymane pieniądze. Do umowy kredytu konsumenckiego bank musiał dołączyć wzór takiego oświadczenia. Zawiera on wszystkie dane, jakie musi Pani podać. Warto pamiętać...

 • Na co uważać, gdy podpisujemy umowy z bankami?

  Klient zawierający umowę z bankiem o udzielenie pożyczki lub kredytu musi dla własnego dobra dokładnie przestudiować zarówno podpisywane pismo, jak i całe zagadnienie.

 • Nawet po podpisaniu umowy i po wyjściu akwizytora z naszego domu nie jesteśmy bezbronni. Jak wybrnąć? To...

 • Sprzedawcy energii wprowadzali w błąd. Wypłacą pieniężne rekompensaty

  Przedstawiciele handlowi proponowali aneks do umowy i obniżenie rachunków za prąd. Okazało się, że konsumenci podpisali umowy z nowymi firmami i płacili większe rachunki. UOKiK wydał decyzje(...) wszelkich opłat za rozwiązanie umowy.

 • Umowa o pracę: Na co zwrócić uwagę?

  Wielu pracowników nie znając prawa pracy podpisuje umowy, które są nie tylko niezgodne z prawe, ale działają także na jego niekorzyść.

 • 25 grudnia wchodzi w życie ustawa o prawach konsumenta, która zwiększa ochronę osób prywatnych przy umowach zawieranych zarówno w lokalu przedsiębiorstwa, np. w sklepie, jak i na odległość, a więc przez internet lub telefon. Nowe przepisy jednak nie obejmują małych przedsiębiorców, którzy w świetle nowych przepisów są traktowani tak samo, jak duże sieci handlowe czy koncerny - wynika z analizy Tax Care.

 • Ponieważ mama podpisała umowę u siebie w domu, można ją traktować jako zawartą poza lokalem przedsiębiorcy i odstąpić od niej w ciągu 14 dni. Musi tylko wysłać listem poleconym oświadczenie o rezygnacji z internetu. Jeśli akwizytor nie zostawił Pana mamie druku oświadczenia i nie poinformował jej o tym prawie, termin rezygnacji wydłuża się nawet do 12 miesięcy. Wzór...

 • Sprzedaż mieszkania: Uważaj na finansowe pułapki

  Sprzedaż mieszkania wiąże się z wieloma pułapkami. Za drobny błąd możesz słono zapłacić. Sprawdź, jak tego uniknąć.

 • Po zakupach nie w tradycyjnym sklepie, możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Masz na to 10 dni od daty otrzymania towaru. Sklep ma obowiązek poinformować cię o tym prawie. Oto kroki, jakie trzeba podjąć, gdy rezygnujesz z zakupu. 1.Napisz oświadczenie o odstąpieniu od umowy (poniżej wzór). Wyślij je listem poleconym (za potwierdzeniem odbioru) na adres sklepu...

 • Jak przenieść rachunek do innego banku? Poznaj trzy zasady

  Coraz więcej Polaków decyduje się na zmianę konta. Tylko w I kwartale tego roku blisko 10 tys. osób przeniosło swój rachunek osobisty do innego banku, czyli o 68 proc. więcej niż w podobnym okresie zeszłego roku 1 . Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podpowiadają, o czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na zmianę ROR-u.