• Informacje na temat:

  rodzaje podatków w polsce

Artykuły na temat: rodzaje podatków w polsce
 • Czy zawsze trzeba płacić podatek spadkowy?

  ...rodzaje informacji. Pierwsze dotyczą spadku – nasz udział procentowy w mieniu i jego wartość rynkowa oraz opis niektórych przedmiotów dziedziczenia, np. powierzchnia działki czy domu. Drugie – to(...), gdy za te pieniądze kupi w ciągu dwóch lat inne mieszkanie lub dom. Podatek od spadku z zagranicy Od spadku znajdującego się za granicą płaci się podatek w Polsce, jeżeli w chwili śmierci...

 • Podatek katastralny najbardziej dotknie właścicieli mieszkań w centrach miast

  W większości krajów UE obowiązuje już podatek naliczany od wartości nieruchomości (tzw. podatek katastralny). Zastąpienie w Polsce podatku od nieruchomości podatkiem katastralnym oznaczałoby kilkukrotny wzrost obciążeń, a w skrajnych przypadkach wzrost nawet kilkudziesięciokrotny.

 • Co zmieniło się w podatkach w 2016 r.

  Jedne z najważniejszych zmian w przepisach podatkowych dotyczą podatku od przychodów nieujawnionych (wynosi on 75-proc.). Doprecyzowana została definicja...

 • Nietypowe podatki - od lotu balonem czy opalenizny

  Podatek od krowich gazów, od grilla, tatuażu i piercingu... Jak myślicie za co na świecie można pobierać podatki? Przedstawimy wam mały ranking dziwnych i nietypowych podatków.

 • ...naszego kraju. Gdy przebywasz w Polsce i kupisz auto na zagranicznej aukcji, podatek zapłacisz. Urząd upomni się o PCC także wtedy, jeśli nabędziesz samochód sprowadzony przez kogoś do Polski...

 • Mączyńska: Polska wymaga nowych podatków!

  Jeżeli oczekujemy od państwa dobrej edukacji, wysokiej jakości systemu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa itd., to na to muszą być pieniądze mówi PAP prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

 • Polsce rośnie groźny konkurent

  ...outsourcingowe na rynku masowym, ale wzrost podatków i kosztów lokalowych zaczął przekładać się na stopniowy odpływ tych usług do Ameryki Środkowej i krajów takich jak Meksyk i Kolumbia, które oferując...

 • - Branża spirytusowa oczekuje zrównania akcyzy dla wszystkich gatunków alkoholi - mówił we wtorek podczas V Kongresu Branży Spirytusowej przewodniczący rady głównej Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy Andrzej Szumowski.

 • Koszty pracy w Polsce na tle Unii Europejskiej

  Koszty pracy w Polsce, zwłaszcza te pozapłacowe, rosną w bardzo szybkim tempie. To dość niepokojące zważywszy na fakt, że wysokie koszty pracy stanowią niejednokrotnie barierę dla tworzenia nowych miejsc pracy. Z drugiej strony mogą prowadzić do zwiększania szarej strefy.

 • Jednolity podatek: Stracić mogą najmniejsi przedsiębiorcy?

  Wprowadzenie jednolitego obciążenia podatkowego to z jednej strony uproszczenie systemu, z drugiej strony zapowiedzi wskazują, że ucierpią mali przedsiębiorcy i samozatrudnieni - ocenia Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker. Jednolity podatek oznacza likwidację liniowego 19 proc. Stawek podatkowych ma być kilka, planowana skala podatkowa ma zostać przedstawiona do połowy listopada. Zmiany mogłyby wejść w życie od 2018 roku.