• Informacje na temat:

  rodzaje źródeł energii

Artykuły na temat: rodzaje źródeł energii
 • ​Raport IEO: Rozwój sektora OZE mógłby dać 77 tys. nowych miejsc pracy

  Rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce mógłby skutkować stworzeniem 77 tys. nowych miejsc pracy, a sama branża związana z produkcją paneli fotowoltaicznych do 2030 r. przyniosłaby polskiemu budżetowi 18,5 mld zł - oszacowali eksperci Instytutu Energii Odnawialnej (IEO).

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • ...energii. Gdy pieczemy dwa rodzaje ciast lub mięs, wkładajmy je razem do piekarnika, na dwa poziomy. Zużyjemy wtedy o 50% energii mniej. Zgaś światło Przypominanie do znudzenia domownikom, aby gasili(...) mniej prądu czy gazu. Mięsa, bigos i inne dania, wymagające długiego gotowania, przyrządzajmy w szybkowarze. Zaoszczędzimy wtedy 40% energii i zyskamy ok. 50 zł miesięcznie. Warto też robić posiłki na...

 • Kolektory słoneczne do domu jednorodzinnego

  Kolektory słoneczne to nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania ciepła z odnawialnych źródeł energii. Solary są już dobrze dopracowaną technologią, która pozwala na poczynienie oszczędności eksploatacji budynku. Poniżej wskażemy, na czym polega zasada działania kolektorów, jakie są ich rodzaje, orientacyjne koszty zakupu, a także możliwości montażowe.

 • Zakaz konkurencji w stosunku pracy wymaga zmian

  ...związanej z sektorem odnawialnych źródeł energii. Wspiera klientów działających na rynku krajowym, jak i międzynarodowym w kwestiach regulacyjnych rynku energii. Katarzyna specjalizuje się również(...) jasno określać rodzaje działalności zakazanej dla pracownika oraz terytorium objęte tym zakazem. Oznacza to, że pracownik nie może przez określony okres prowadzić działalności konkurencyjnej. Zakaz...

 • Chiny liderem inwestycji w odnawialne źródła energii na świecie

  Przemyślane i racjonalne gospodarowanie zasobami, które ofiarowuje ziemia, wymaga poszanowania dla natury. Od wielu lat na rynkach można zaobserwować tendencję wzrostową inwestowania w odnawialne źródła energii. Na obecną chwilę niekwestionowanym liderem na rynku, który stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii, są zdecydowanie Chiny.

 • Rosnący stres w pracy

  ...wystarczającego wsparcia ze strony władz znalazł się w pierwszej dwójce głównych źródeł stresu wyłącznie w RPA. Badanie wykazało także wahania związane z branżą, widoczne na poziomie globalnym - najwyższy wzrost...

 • OZE: To zamach na energetykę domową?

  Dziś weszła w życie ustawa o OZE, dzięki której Polska ma wypełnić unijne przepisy dot. udziału energii ze źródeł odnawialnych w finalnym zużyciu energii. Jednocześnie trwają prace nad jej nowelizacją.

 • Energia OZE tanieje szybciej niż ktokolwiek się spodziewał

  Polski sektor OZE rozwija się zgodnie z planami, a nawet lekko przekracza cele roczne; nie ma zagrożenia dla celu 15-proc. udziału energii z OZE w końcowym zużyciu energii brutto - wynika z informacji Ministerstwa Energii, przedstawionej w tym tygodniu senackim komisjom.

 • Columbus Capital S.A.,opublikowała zmodyfikowaną Strategię Rozwoju na lata 2015-2016. Emitent zamierza skoncentrować swoją działalność na segmencie Odnawialnych Źródeł Energii oraz na segmencie inwestycyjnym.