• Informacje na temat:

  rodzina na swoim warunki

Artykuły na temat: rodzina na swoim warunki
 • ...nazwiska. Ma ono prawo do informacji o swoim pochodzeniu i do kontaktów z rodzicami biologicznymi. Rodzinna piecza zastępcza może być sprawowana w różnych formach, np. jako rodzina spokrewniona, czyli taka(...)Dziecko, o którego rodzice nie są w stanie odpowiednio się zatroszczyć, musi otrzymać pomoc ze strony państwa. Jedną z form takiej pomocy jest rodzina zastępcza. To czasowa (w przeciwieństwie do...

 • Gwałtowny wzrost raty kredytu dla korzystających z programu Rodzina na Swoim

  W tym roku ponad 30 tysięcy, a przyszłym ponad 43 tysiące osób czeka duży wzrost raty kredytu hipotecznego. Dotyczy to kredytobiorców, którzy skorzystali z programu "Rodzina na swoim", w ramach którego przez 8 lat państwo dopłacało do ich kredytu.

 • Gdy mieszkanie jest własnościowe, bliscy je dziedziczą. Ale gdy do nas nie należy, też rodzina może w nim mieszkać. Co zrobić, by go nie stracić po śmierci najemcy? Przeczytaj!

 • MdM bardziej popularny niż "Rodzina na Swoim"

  Ponad 14,6 tys. umów kredytowych zawarto w ciągu 12 miesięcy funkcjonowania rządowego programu MdM. To znacznie lepszy wynik niż poprzednio obowiązującej "Rodziny na Swoim". Na starcie RnS udzielono zaledwie 4 tys. kredytów.

 • ...podatku Od wielu lat mieszkam i pracuję w Anglii. W Polsce nie mam własnego kąta, więc mama przekazała mi kawalerkę, którą odziedziczyła po swoim ojcu. Zadzwoniłam do urzędu skarbowego, gdzie(...) formalności. Wartościowe przedmioty najlepiej jest przekazać sobie notarialnie umową darowizny. W tym wypadku członkowie najbliższej rodziny będą zwolnieni z płacenia podatku, rodzina (z grupy II) może liczyć...

 • Rodzina od ośmiu lat na swoim

  W tym roku pierwszym beneficjentom programu Rodziny na Swoim upłynie ośmioletni okres, w którym korzystali z niższych rat kredytu hipotecznego. Jak bardzo ich sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu po zaprzestaniu rządowych dopłat i czy liczba osób, które będą zmuszone poradzić sobie z nową wysokością raty, jest zauważalna na tle całego rynku?

 • Doceniane w Szwecji polskie pielęgniarki chwalą warunki pracy

  Doceniane w Szwecji polskie pielęgniarki chwalą nie tylko wyższe zarobki, ale przede wszystkim lepsze warunki pracy. Największym wyzwaniem jest opanowanie języka szwedzkiego. Uprawnienia do pracy w zawodzie pielęgniarki uzyskało w Szwecji 115 osób z Polski.

 • Raty niektórych kredytów wzrosną nagle o 30 proc.

  Program Rodzina na Swoim pomógł prawie 200 tys. kredytobiorców w tańszym zakupie mieszkania lub budowie domu. Jak zauważył Marcin Krasoń, ekspert Home Broker, sposób jego działania może być jednak zdradliwą pułapką - z dniem ustania dopłat rata kredytu nagle wzrośnie, w dzisiejszych warunkach o ponad 30 proc.

 • Parlament przyjął ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w połowie lutego. Po zatwierdzeniu podpisem prezydenta program Rodzina 500 plus stał się...

 • Czy Rodzina na Swoim to kolejna tykająca bomba kredytowa?

  W programie Rodzina na Swoim udzielono łącznie blisko 200 tys. kredytów. Dla pierwszych beneficjentów programu kończy się ulgowy czas, w którym państwo dokładało do raty. Czy takie osoby poradzą sobie ze skokowym wzrostem raty o kilkaset złotych i to przy rekordowo niskich stopach procentowych?