• Informacje na temat:

  rolnictwo intensywne

Artykuły na temat: rolnictwo intensywne
 • U bauerów na przednówku

  Wiosna puka do drzwi. O tym czasie niemieccy bauerzy prowadzą intensywne akcje rekrutacyjne na nowy sezon. Okazuje się, że chętnych do pracy, czy to z Polski czy Rumunii, nie brakuje. Ale na horyzoncie widać czarne chmury dla całej agrarnej branży. To zapowiedź wprowadzenia jednolitej w całych Niemczech płacy minimalnej na poziomie 8,50 euro/h.

 • KE mniejszy budżet na rolnictwo, cięcia dotkną też Polskę

  Prawie 19 miliardów euro przewidziała Komisja Europejska na dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników w nowym, unijnym budżecie. Natomiast na rozwój obszarów wiejskich ma być przeznaczonych około ośmiu miliardów euro.To oznacza prawie 6-miliardowe cięcia w rolnictwie w porównaniu z obecnym budżetem. Pula dopłat bezpośrednich dla polskich rolników to 21,2 mld euro czyli ok. 1 proc. mniej niż w obecnym budżecie. W przypadku programu rozwoju obszarów wiejskich dostaniemy o 25 proc. mniej.

 • Praca w Norwegii: Wyjazd w ciemno to duże ryzyko

  Marek i Monika wyjechali do Oslo z nadzieją na lepsze życie. Niestety, pomimo usilnych starań nie udało im się tam znaleźć żadnego zajęcia. Po dwóch tygodniach intensywnego szukania pracy musieli wrócić do kraju.

 • Minister rolnictwa Marek Sawicki bardzo intensywnie pracuje, by polscy rolnicy nie stracili na rosyjskim embargu - zapewniła premier Ewa Kopacz. Rozmawiałam z nim i teraz będzie w sposób szczególny dobierał słowa - dodała nawiązując do niedawnej wypowiedzi Sawickiego o rolnikach.

 • Nadal możesz wyjechać na saksy

  Wraz z początkiem wakacji zaczyna się prawdziwy boom na pracę sezonową. Wiele osób zastanawia się, czy już w trakcie sezonu może znaleźć atrakcyjną ofertę wyjazdu zarobkowego. Okazuje się, że tak - choć pierwsze ogłoszenia pojawiły się już w kwietniu, to do końca sezonu jeszcze długa droga.

 • Przez ocieplenie klimatu może zabraknąć piwa

  Ocieplenie klimatu i związane z nim coraz częściej występujące i coraz bardziej intensywne susze i fale upałów mogą znacznie uszczuplić zbiory jęczmienia - głównego składnika piwa - informują naukowcy w piśmie "Nature Plants".

 • Rynek pracy w Polsce - prognozy Adecco Poland

  Jest szansa na to, że na naszym rynku pracy padnie historyczny rekord. We wrześniu stopa bezrobocia wyniosła 9,9 proc. Dalszy spadek tego wskaźnika jest wielce prawdopodobny.

 • Polscy producenci wołowiny stawiają na ekologię i zrównoważone rolnictwo. To może procentować na rynkach zagranicznych

  Ekologia i zrównoważone rolnictwo to w krajach Europy Zachodniej rosnący trend. Rynek ekożywności wciąż zyskuje na wartości, a konsumenci coraz chętniej wybierają takie produkty. W tym kierunku powinni zmierzać również polscy producenci wołowiny - podkreśla prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Mięso wołowe z ekoetykietą cieszy się rosnącą popularnością wśród konsumentów

 • Praca wakacyjna w kilka kliknięć

  W sezonie letnim wzrasta zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Coraz częściej młodzi ludzie poświęcają część wakacyjnego okresu na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz dodatkowych funduszy. Sezonowe oferty pracy można znaleźć szczególnie w branży handlowej, usługowej, turystycznej, a także podczas zbiorów owoców. Czy warto podejmować pracę sezonową? Gdzie i jak szukać ofert? Ile można zarobić?

 • Polscy rolnicy chętnie kupują nowoczesne maszyny

  Choć statystycznie dochód rozporządzalny na jedna osobę w rodzinach polskich rolników jest niewysoki, to właśnie ta grupa społeczno-zawodowa dokonuje kosztownych zakupów inwestycyjnych. Dobra koniunktura na rynku ciągników i przyczep rolniczych to miarodajny wskaźnik nastrojów inwestycyjnych w rolnictwie.