• Informacje na temat:

  ropa naftowa

Artykuły na temat: ropa naftowa
 • Wynagrodzenia w Moskwie

  ...firm. Swoją siedzibę ma w Moskwie większość znaczących podmiotów działających na terenie Federacji Rosyjskiej. Ropa i gaz dają najwięcej zarobić Analizując wynagrodzenia średnie w poszczególnych...

 • Ropa naftowa: Kolejny tydzień spadku notowań

  Ropa naftowa w USA jest wyceniana w pobliżu 65 USD za baryłkę. Surowiec zmierza do zakończenia tego tygodnia spadkiem ceny o ponad 3 proc. Będzie to już 7. z kolei tydzień zakończony zniżką notowań - takiej serii tygodniowych spadków nie było od 2015 r. - podają maklerzy.

 • Blisko 25 tys. etatów rocznie dla obcokrajowców - w Norwegii. Ogromna szansa Polaków

  ​W Norwegii brakuje rąk do pracy. 80 proc. nowych stanowisk jest obsadzanych przez imigrantów - w dużej części Polaków. Najwięcej pracy jest w budownictwie, rolnictwie, przemyśle i usługach.

 • Notowania wielu surowców rozpoczęły bieżący miesiąc od spadków. Wyjątkiem nie była ropa naftowa, której ceny wyraźnie spadły na początku maja.

 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  ...- musimy importować surowiec! Węgiel kamienny daje więcej zarobić niż ropa W polskim górnictwie wbrew trendom światowym pensje dla wydobywających węgiel kamienny i brunatny są wyższe niż dla...

 • Wczorajsza sesja była już drugim dniem wąskiej konsolidacji notowań ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Miało to swoje uzasadnienie, chociażby w postaci czwartkowego Święta Dziękczynienia, które wyłączyło z globalnego handlu Amerykanów i sprawiło, że aktywność inwestorów na globalnych rynkach surowcowych była dużo mniejsza tego dnia. Dzisiejsza, poświąteczna sesja w USA jest skrócona, więc można się spodziewać mniejszych obrotów niż zazwyczaj.

 • Zawód ociekający seksapilem: Big data scientist

  Ta profesja wręcz kipi seksapilem. Według Hala Variana, głównego ekonomisty Google, badacz danych (big data scientist), będzie jednym z najbardziej pożądanych zawodów tej dekady. Wartość globalnego rynku big data według szacunków IDC sięga obecnie około 16,9 mld dol. Jednak według prognoz Markets and Markets do 2018 roku globalna wartość tego rynku sięgnie już 46,34 mld dol.

 • Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się spadkiem i te negatywne nastroje nie opuszczają inwestorów także obecnie. W środę cena europejskiej ropy Brent spadła o ponad procent do okolic 49 USD za baryłkę, natomiast notowania amerykańskiej ropy West Texas Intermediate zniżkowały o 1,8 proc., przekraczając w dół poziom 47 USD za baryłkę.

 • Premier obiecuje pensje o równowartości 600 dolarów

  Premier Białorusi Michaił Miasnikowicz zapewnił ostatnio, że średnia pensja na Białorusi sięgnie w grudniu równowartości 500 dolarów. Wyraził też pogląd, że konieczne jest motywowanie do większej wydajności pracy w rolnictwie.

 • Nowy tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od wyraźnej zniżki. Notowania amerykańskiej ropy WTI w poniedziałek zostały przecenione o 3,4% i skończyły wczorajszą sesję tuż powyżej poziomu 40 USD za baryłkę, a w ciągu dnia nawet zeszły poniżej tej bariery.