• Informacje na temat:

  ropa naftowa w polsce

Artykuły na temat: ropa naftowa w polsce
 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  ...średnia płaca w gospodarce narodowej (3650 zł). Konsekwentnie lepiej płacił sektor publiczny: w ubiegłym roku średnio o 10 proc. więcej niż w prywatnym. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polsce nie starcza węgla - musimy importować surowiec! Węgiel kamienny daje więcej zarobić niż ropa W polskim górnictwie wbrew trendom światowym pensje dla wydobywających węgiel kamienny i brunatny są wyższe niż dla...

 • Naftowe wektory

  Nasze rafinerie coraz śmielej sięgają po dostawy surowca z odległych zakątków świata, zmniejszając udział dominującej w przerobie ropy rosyjskiej. To racjonalne?

 • Wynagrodzenia w Moskwie

  ...firm. Swoją siedzibę ma w Moskwie większość znaczących podmiotów działających na terenie Federacji Rosyjskiej. Ropa i gaz dają najwięcej zarobić Analizując wynagrodzenia średnie w poszczególnych(...) utrzymać. Niskie płace w hotelach i restauracjach Podobnie, jak w Polsce, nisko opłacanymi branżami w Moskwie są: służba zdrowia, oświata, handel i turystyka. W zestawieniu nie ujęto branż takich...

 • Ceny ropy naftowej poniżej 50 USD

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku we wtorek spadły poniżej 50 USD po raz pierwszy od kwietnia wobec zapowiedzi ministra ropy Iranu, że po zniesieniu sankcji gospodarczych kraj ten będzie chciał odzyskać swój udział w rynku ropy niezależnie od ceny surowca. Konsekwencje trwającej od ponad miesiąca tendencji umacniania się dolara zaczynają coraz mocniej oddziaływać na pozostałe rynki.

 • Blisko 25 tys. etatów rocznie dla obcokrajowców - w Norwegii. Ogromna szansa Polaków

  ...mieszkaniowego zaciągniętego w Polsce. U nas byłoby to niemożliwe. Teraz zastanawiam się nad rozpoczęciem własnej działalności i chcę ściągnąć do siebie rodzinę - mówi Krzysztof, od kilku lat(...). Przeciętny koszt utrzymania w tym kraju jest prawie trzy razy wyższy niż w Polsce. Damian Furmańczyk 15 lipca 14 (nr 135)

 • PKN Orlen kupił 130 tys. ton ropy naftowej z ZEA

  PKN Orlen kupił 130 tys. ton ropy naftowej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która zostanie dostarczona do płockiej rafinerii na przełomie listopada i grudnia - poinformował PKN Orlen w komunikacie prasowym.

 • Zawód ociekający seksapilem: Big data scientist

  ...tego zawodu - tłumaczy Piotr Prajsnar, CEO Cloud Technologies, największej platformy big data w Polsce. - Profesja badacza danych nawiązuje do wcześniejszej koncepcji "data miningu", czyli(...) "Analityka biznesowa i systemy informacyjne". Na pierwszy rok studiów zapisało się ponad 170 studentów. Magister z big data Również w Polsce, która dopiero raczkuje na rynku big data, rynkowa...

 • Prywatne czy państwowe? Sprawdzamy strukturę własnościową europejskich firm naftowych

  Spośród 18 kluczowych firm naftowych w Europie, niespełna połowa kontrolowana jest w praktyce przez własne państwo. Z ośmiu przedsiębiorstw z tego sektora, w których najważniejsze decyzje zapadają faktycznie w ministerialnych gabinetach, aż dwa zlokalizowane są w Polsce.

 • Incydent z rurociągiem Przyjaźń - ropa już płynie do Polski!

  Wznowiono tłoczenie ropy naftowej rurociągiem "Przyjaźń" z Białorusi do Bazy Adamowo w Polsce. Przed południem rosyjski koncern Transniefti, operator rurociągu, wstrzymał dostawy, tłumacząc to awarią na terenie Białorusi - powiedział IAR Roman Góralski, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" (PERN).

 • Rafineria Grupy Lotos przerabiać będzie od stycznia 2015 r. w Gdańsku polską ropę naftową wydobywaną przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Głównie z nowej kopalni w Lubiatowie. Ropa naftowa będzie dowożona do rafinerii koleją. Na terenie rafinerii trwa budowa kolejowego terminalu rozładunkowego dla ropy naftowej oraz ciężkiej pozostałości po jej przerobie.