• Informacje na temat:

  ror w bankach

Artykuły na temat: ror w bankach
 • ...prowizjami. Zatem porównując koszty takich kredytów w różnych bankach, nie ograniczajmy się tylko do sprawdzenia oprocentowania (nie może przekraczać 10 proc. w skali roku). Koniecznie sprawdzajmy(...). Dokładnie więc porównajmy oferty, najlepiej z pomocą eksperta. Koszty kredytów hipotecznych w poszczególnych bankach różnią się kosztem, czasem znacznie. Ale to nie wszystkie różnice! Także wymagany wkład...

 • ROR: Ile pieniędzy "śpi" zamiast pracować?

  Według najnowszych danych NBP na koniec listopada 2015 r. wartość depozytów detalicznych w Polsce po raz pierwszy w historii przekroczyła 600 mld zł. Z tej kwoty 306,5 mld zł było zdeponowanych na oprocentowanych lokatach terminowych.

 • Jak zarabiać na pieniądzach banków?

  .... Francuski bank, podobnie jak BGŻ, wymaga również wykonania trzech transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do ROR-u. Lokując 5 tys. zł pochodzące z bezpłatnego kredytu na rachunku oszczędnościowym(...) z czasem skomplikowana sieć własnych rachunków w wielu bankach może okazać się zbyt trudna do okiełznania, a czas poświęcony na optymalizację i tworzenie bankowych oscylatorów jest cenniejszy niż te kilka...

 • Ponad 20 proc. Polaków nie posiada ROR

  Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że 22 proc. Polaków nie posiada konta w banku. Największą grupę wśród nich stanowią osoby młode. Dlaczego ROR jest im niepotrzebny do życia?

 • Jeśli często wypłacamy pieniądze z bankomatu lub płacimy kartą, lepiej dokonywać wypłat z konta ROR niż z konta oszczędnościowego. Te drugie wypłaty są często obciążone wysokimi prowizjami.

 • Jak przenieść rachunek do innego banku? Poznaj trzy zasady

  Coraz więcej Polaków decyduje się na zmianę konta. Tylko w I kwartale tego roku blisko 10 tys. osób przeniosło swój rachunek osobisty do innego banku, czyli o 68 proc. więcej niż w podobnym okresie zeszłego roku 1 . Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podpowiadają, o czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na zmianę ROR-u.

 • Myślę o założeniu konta oszczędnościowego. Nie wpłacałabym wielkich kwot, ale za to regularnie. Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę, by zapewnić sobie jakiś zysk, kiedy odsetki w bankach są niskie, a koszty rosną? Alina z Bystrzycy Kłodzkiej...

 • Rosną opłaty - banki drenują nasze portfele

  Banki podnoszą opłaty! Płacimy już niemal za wszystko, a znalezienie bezwarunkowo darmowego konta jest bardzo trudne. Narodowy Bank Polski wyliczył, że opłata za prowadzenie konta wzrosła od grudnia ubiegłego roku o ponad 20 proc.!

 • ..., bo oferta rynkowa jest bogata – każdy bank oferuje co najmniej jeden ROR. Znajdziemy w sieci kilka zestawień, które szczegółowo analizują opłaty i wachlarz usług bankowych (np. www.ekontobankowe.pl...

 • Sejm za ustawą o darmowych rachunkach

  Sejm jednogłośnie zaakceptował w piątek ustawę, która przewiduje możliwość zakładania darmowego tzw. podstawowego rachunku płatniczego.