• Informacje na temat:

  rosja gospodarka 2015

Artykuły na temat: rosja gospodarka 2015
 • Prognozy europejskich pensji - 2015 rok pod znakiem wzrostu

  ...procesów gospodarczych, szczególnie tych długoterminowych, jest obarczone ogromnym ryzykiem. Jednak przy stałym trendzie, jaki panuje od 2009 roku można spodziewać się, że w 2015 roku we wszystkich krajach...

 • Gospodarka światowa 2015 r.: Rzut oka w kryształową kulę

  Na przekór kryzysom geopolitycznym i epidemiom gospodarka światowa może wzrosnąć w roku 2015 o blisko trzy procent. Co czeka nas w nowym roku? Zniszczą nas długi publiczne? Grozi Chinom zapaść?

 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka i powstające nowe miejsca pracy sprawiają, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy dla cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu. W ubiegłym roku w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowano ponad 782 tys. wniosków o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Eksperci: Rosyjska gospodarka skazana na stagnację

  Rosyjska gospodarka znajduje się w stagnacji. Jak informuje agencja TASS, do takich wniosków doszli eksperci Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego. Analitycy twierdzą, że Rosja nie wróci już do sytuacji ekonomicznej sprzed wybuchu konfliktu ukraińskiego.

 • Zagraniczne firmy chętnie inwestują w Polsce, ale mają coraz większy problem z rekrutacją

  Jak wynika z 14. edycji raportu firmy doradczej Ernst & Young, Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. W 2015 roku w naszym kraju powstało 211 projektów Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych, w których zatrudnienie znalazło niemal 20 000 osób, a jak twierdzi wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, tylko w ciągu pierwszych...

 • EBOiR: Gospodarka Rosji straci w 2015 roku 4,8 proc. PKB

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) prognozuje, że produkt krajowy brutto (PKB) Federacji Rosyjskiej w 2015 roku zmniejszy się o 4,8 proc. Z kolei Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przewiduje, że PKB Rosji w tym roku zmaleje o 3 procent.

 • Polacy w Niemczech zarobią więcej?

  Od 1 stycznia 2015 r. płaca minimalna w Niemczech będzie wynosiła 8,5 euro za godzinę pracy. Zwiększenie wynagrodzeń w najmniej interesujących zawodach wpłynie na wzrost atrakcyjności rynku niemieckiego. Może się również przełożyć na częstsze wyjazdy Polaków do Niemiec, zarówno do prac sezonowych, jak i na stałe.

 • Konsumpcja prywatna siłą napędową gospodarki w 2017. Co z eksportem?

  Polska gospodarka w 2017 roku będzie działała w otoczeniu zmiennych warunków na rynkach globalnych. Tempo wzrostu globalnego PKB pozostaje na niskim poziomie poniżej 3 proc. Zgodnie z prognozą Coface sięgnie ono 2,7 proc. w 2017 roku.

 • Producenci motoryzacyjni potrzebują więcej pracowników. Czy deficyt kadry spowolni branżę?

  ...zatrudnienia jest wyższy niż oczekujących jego wzrostu - wynika z raportu "MotoBarometr 2016. Nastroje w automotive. Polska, Czechy, Niemcy, Rosja, Słowacja" przygotowanego przez Exact Systems. Kołem...

 • Rosja przyznaje się do problemów

  Gospodarka Rosji może wejść w recesję w I kw. 2015 r., po raz pierwszy od 2009 r. - ocenia Aleksiej Wiediew, wiceminister gospodarki.