• Informacje na temat:

  rosja i putin

Artykuły na temat: rosja i putin
 • Putin zwalnia tysiące funkcjonariuszy MSW

  ...163 tysiące pracowników rosyjskiego MSW straci pracę. Dekret o zmniejszeniu stanu zatrudnienia w samym resorcie i podległych mu organach podpisał prezydent Władimir Putin. Jak informuje rozgłośnia Echo Moskwy, w dokumencie nie ma wyjaśnienia, czym spowodowana jest taka decyzja.

 • 10,5 tysiąca ludzi straci pracę!

  ..."politycznym zwycięstwem kanclerz Angeli Merkel i jej rywala z SPD Franka-Waltera Steinmeiera. "Sprzedaż Opla Magnie i Rosjanom był początkowo pomysłem Steinmeiera i jego towarzyszy, dopiero później(...) Oplu, a we wszystkich europejskich zakładach - 10 tys. Według koncepcji Magny w gliwickiej fabryce pracę mogłoby stracić ok. 180 osób. Czytaj również: Putin zadowolony z kupna Opla...

 • Bankructwo Rosji: Putin ma 3 lata na uratowanie kraju

  Niezależni eksperci ostrzegają, że Rosja popada w długi. Agencja Bloomberg twierdzi, że Władimir Putin ma maksymalnie 3 lata na uratowanie kraju przed bankructwem.

 • Putin: Kryzys gospodarczy w Rosji osiągnął swoje "apogeum"

  Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł we wtorek podczas konferencji biznesowej "Rosja wzywa!", że kryzys gospodarczy w kraju osiągnął "apogeum".

 • Rosja: Putin podpisał ustawę o amnestii

  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę przewidującą legalizację aktywów i rachunków bankowych posiadanych za granicą przez obywateli Rosji po ich dobrowolnym zadeklarowaniu. Legalizacja nastąpi bez kontroli ze strony rosyjskich służb podatkowych.

 • Rosja: Orędzie Putina

  Prezydent Rosji wygłosi dziś o godz 10 orędzie do obu izb parlamentu. Według ekspertów, Władimir Putin najwięcej miejsca poświeci rosyjskiej gospodarce i sytuacji międzynarodowej.

 • Rosja na kroplówce surowców. Putin zadowolony

  Rosja to nowoczesny kraj, a spadek wartości rubla jest właściwie korzystny, twierdzi prezydent Putin. Eksperci niezupełnie się z tym zgadzają, wskazując na kruchość podstaw rosyjskiej gospodarki.

 • Rosja wraca do gry! Putin zyskuje na zmianach politycznych

  W ostatnich latach trudno było znaleźć argumenty za inwestycjami na rynku rosyjskim. Nie dość, że emerging markets poszły w przysłowiową odstawkę, to w konsekwencji napaści na Ukrainę, Rosja musiała zmierzyć się z sankcjami, które dodatkowo biły (i nadal biją) w tamtejszą koniunkturę. Mało tego - spełniły się najczarniejsze sny rosyjskich oligarchów - na rynku ropy naftowej mieliśmy do czynienia

 • Putin: MFW powinien pomóc w spłacie Rosję

  Prezydent Władimir Putin zasugerował, by MFW udzielił Ukrainie kredytu na spłatę zadłużenia wobec Rosji. Jeśli Ukraina nie będzie w stanie wykupić swoich obligacji, będziemy musieli potraktować to jako ogłoszenie niewypłacalności.

 • Putin blokuje transakcję Rosnieftu

  Prezydent Rosji Władimir Putin zablokował w ubiegłym tygodniu udział Rosnieftu w prywatyzacji spółki naftowej Basznieft; szefem Rosnieftu jest Igor Sieczyn, jeden z jego najbliższych współpracowników. "Putin hamuje apetyt Sieczyna" - pisze magazyn "American Interest".