• Informacje na temat:

  rosja karnet tir

Artykuły na temat: rosja karnet tir
 • Rosja przedłużyła ważność karnetów TIR

  Federalna Służba Celna (FTS) zawiadomiła Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ASMAP), operatora systemu TIR w Rosji, o przedłużeniu ich umowy o współpracy do 1 lipca 2014 roku - informuje w poniedziałek dziennik "Wiedomosti".

 • Karnety TIR ważne tylko przy wjeździe z Finlandii i Białorusi

  Choć Rosja formalnie przedłużyła ważność karnetów TIR do końca czerwca 2014 roku, to jednak ich stosowanie jest możliwe tylko przy transporcie towarów z Finlandii. Na granicach Federacji Rosyjskiej z Polską, Łotwą, Estonią i Ukrainą nie są one honorowane.

 • Ograniczenie przez Federalną Służbę Celną Rosji (FTS) obowiązywania jej nowych regulacji dotyczących karnetów TIR tylko do przejść granicznych na Syberii i Dalekim Wschodzie faktycznie oznacza odroczenie wprowadzenia ich w życie do 1 grudnia 2013 roku.

 • Czarne chmury nad transportem na Wschód

  Przewoźnicy drogowi protestują przeciwko planom zaprzestania przez rosyjską Federalną Służbę Celną (FTS) akceptowania międzynarodowych karnetów TIR i wprowadzenia wymogu dodatkowych gwarancji finansowych. Nowe przepisy miały wejść w życie od 14 sierpnia, zostały jednak przesunięte na 14 września.

 • Uwaga: Nowe regulacje najbardziej uderzą w Polskę

  Zmasowana presja ze strony organizacji biznesowych i urzędników Unii Europejskiej przyniosła rezultaty - tak dziennik "Kommiersant" komentuje w piątek odroczenie przez Federalną Służbę Celną Rosji wprowadzenia nowych przepisów dotyczących transportu towarów.