• Informacje na temat:

  rosjanie o polsce

Artykuły na temat: rosjanie o polsce
 • Polska coraz popularniejszym kierunkiem migracji cudzoziemców

  Już około 234 tys. obywateli innych krajów ma ważne dokumenty uprawniające do pobytu w Polsce przez dłuższy czas niż określa to np. wiza. To o 60 proc. więcej niż w 2013 roku. Wśród nich przeważają obywatele Ukrainy, na drugim miejscu są Niemcy. Jedna piąta zezwoleń dotyczy stałego pobytu, związanego z pracą, edukacją i łączeniem rodzin. Do końca roku liczba cudzoziemców z prawem pobytu może...

 • Rosjanie szukają winnych problemów z zanieczyszczoną ropą

  Rosjanie uzgodnili działania prowadzące do usunięcia problemów związanych z wprowadzeniem do rurociągu Przyjaźń zanieczyszczonej ropy. Odpowiednie organy szukają osób i firm za to odpowiedzialnych. Tamtejsze władze zapowiadają kary finansowe.

 • Białorusini coraz częściej przekraczają polską granicę. Czy będą drugą największą grupą imigrantów?

  Już nie tylko Ukraińcy, ale również Białorusini chętnie odwiedzają Polskę. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że od maja do października br. Białorusini przekroczyli polską granicę 2,2 mln razy. Oznacza to wzrost o 20% w porównaniu rok do roku. Eksperci Personnel Service wskazują, że Białorusini coraz częściej ustawiają się w kolejce po pracę w Polsce. Nadal jednak odsetek firm...

 • Letnie wyprzedaże: Rosjanie przyjeżdżają do Polski

  Coraz więcej Rosjan przyjeżdża do Polski na zakupy. Nie odstrasza ich nawet niekorzystny kurs rubla - wynika z danych warmińsko-mazurskiej straży granicznej. Rosjan do naszego kraju przyciągają letnie wyprzedaże.

 • Polacy, Niemcy i Rosjanie w poszukiwaniu pracy

  ...organizacji The Network, zrzeszającej wiodące internetowe portale rekrutacyjne na świecie, do której należy polski serwis Pracuj.pl. W swoim kraju Polacy szukają rozwoju, Rosjanie wyzwań Wysokość(...) granicą mówi co drugi ankietowany internauta Niemiec i co trzeci Rosjanin, to w Polsce deklarację taką składa jedynie co piąta osoba. Wśród Polaków rozważających emigrację zarobkową, najwięcej...

 • Rosjanie nie rezygnują z przyjazdów do Polski, ale niski kurs rubla sprawia, że wydają u nas coraz mniej. Z danych olsztyńskiej Izby Celnej wynika, że przez pierwsze 2 tygodnie grudnia Rosjanie przedstawili na granicy faktury na 4,8 mln zł; we wrześniu było to 13,5 mln zł.

 • Polski rynek pracy atrakcyjny dla cudzoziemców. Również dla wykwalifikowanej kadry

  Zdecydowana większość zezwoleń na pracę cudzoziemców w Polsce wciąż dotyczy robotników wykwalifikowanych i pracowników przy pracach prostych. Pracę w Polsce podejmują jednak również wysoko wyspecjalizowani eksperci, doradcy, informatycy i nauczyciele. Ponad połowa wniosków o pozwolenie na pobyt czasowy jest uzasadniona chęcią podjęcia pracy zarobkowej.

 • W Rosji przybyło 600 tysięcy ludzi żyjących w skrajnej nędzy. To wzrost o blisko 4 proc. Rosjanie biednieją, mimo że próg minimum socjalnego jest dwa razy niższy niż w Polsce - to równowartość około 570 zł na osobę.

 • Polska nie ma co liczyć na ukraińskich informatyków, mimo że u nich jest poważny kryzys

  Z obserwacji ukraińskiego eksperta wynika, że klimat świadczenia usług IT w Polsce jest dużo lepszy niż w jego kraju. Jednak kultura wytwarzania bezawaryjnego oprogramowania i dostęp do dobrze płatnych zleceń pozostawia wiele do życzenia. Dlatego tamtejsi specjaliści nie bardzo garną się do pracy w naszych firmach. Nawet gdy do nas przybywają, to oprócz stałego etatu, który gwarantuje im legalny...

 • Rosjanie na zakupach w Polsce. W grudniu wydają więcej

  Celnicy z Olsztyna informują o wzmożonej aktywności Rosjan. Przybysze z Kaliningradu przed tegorocznymi świętami robią większe zakupy w Polsce niż rok temu. Wartość towarów z rachunków zgłaszanych przez Rosjan na granicy przez dwa tygodnie grudnia była o ponad 2,5 mln zł większa niż rok temu.