• Informacje na temat:

  rosjanie o sytuacji na ukrainie

Artykuły na temat: rosjanie o sytuacji na ukrainie
 • Emigranci zarobkowi? Polscy pracodawcy nie mają czasu na czekanie

  Polskie firmy są coraz lepiej przygotowane do zatrudniania obcokrajowców różnych narodowości. Otwartość na nowe kierunki jest szczególnie widoczna w przedsiębiorstwach świadomych sytuacji panującej(...), Mołdawianie, Gruzini, Kazachowie, Azerowie czy Rosjanie. W przypadku cudzoziemców z Azji i Dalekiego Wschodu procedury są o wiele bardziej skomplikowane i często trwają zbyt długo. - W Polsce nadal...

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • Polska nie ma co liczyć na ukraińskich informatyków, mimo że u nich jest poważny kryzys

  ...i przetestowanymi przez światowych gigantów. - Działających w Polsce centrów biznesowych jest znacznie więcej niż na Ukrainie. Można przyjąć, że rodzimi informatycy mają dzięki nim wręcz szerszy dostęp do(...) Tchórzewski. Jak zaznacza Sergiusz Diundyk, jeszcze kilka lat temu, gdy na Ukrainie panował względny spokój, zarabiało tam się dużo więcej niż w polskich projektach. Ekspert zdradza, że obecnie ukraińscy...

 • Rosjanie szukają winnych problemów z zanieczyszczoną ropą

  Rosjanie uzgodnili działania prowadzące do usunięcia problemów związanych z wprowadzeniem do rurociągu Przyjaźń zanieczyszczonej ropy. Odpowiednie organy szukają osób i firm za to odpowiedzialnych. Tamtejsze władze zapowiadają kary finansowe.

 • ...cudzoziemca. - Są one potwierdzane na Ukrainie przez tamtejszą firmę rekrutacyjną lub przez firmę polską - mówi Andrzej Korkus. W takiej sytuacji polscy przedsiębiorcy wolą zaoferować wyższą stawkę(...) cudzoziemca. Musi upłynąć kilka miesięcy od momentu złożenia oświadczenia przez firmę, zanim Ukrainiec pojawi się na budowie w Polsce. Wynika to z tego, że okres oczekiwania na wizę waha się od kilku...

 • Choć ukraiński prezydent nie jest odpowiedzialny za politykę energetyczną, warto obserwować stanowisko prezydenta elekta Wołodymyra Zełenskiego ws. przyszłości dostaw rosyjskiego gazu przez Ukrainę - mówił PAP ekspert Wojciech Jakóbik. Pokaże to np., czy prozachodnia polityka energetyczna będzie utrzymana.

 • Rosyjskie służby szukają w sklepach Auchan mięsa kiepskiej jakości. Kontrole zarządzono w Moskwie i okolicach.

 • Rosja dojrzewa do buntu? Wśród Rosjan rośnie niezadowolenie

  Choć poparcie dla Putina pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, niezadowolenie społeczne powoli rośnie.

 • PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  W piątek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że podpisało kontrakt na pilne dostawy gazu z Naftohazem, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę.

 • Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Trzy lata od aneksji Krymu i związanego z rosyjską agresją na Ukrainie wprowadzenia przez Zachód sankcji, z Moskwy napływają sprzeczne sygnały co do stanu tamtejszej gospodarki. Wiele jednak wskazuje na to, że zbliża się solidne tąpnięcie i związane z nim wstrząsy.