• Informacje na temat:

  rosjanie o sytuacji na ukrainie

Artykuły na temat: rosjanie o sytuacji na ukrainie
 • ...cudzoziemca. - Są one potwierdzane na Ukrainie przez tamtejszą firmę rekrutacyjną lub przez firmę polską - mówi Andrzej Korkus. W takiej sytuacji polscy przedsiębiorcy wolą zaoferować wyższą stawkę(...) cudzoziemca. Musi upłynąć kilka miesięcy od momentu złożenia oświadczenia przez firmę, zanim Ukrainiec pojawi się na budowie w Polsce. Wynika to z tego, że okres oczekiwania na wizę waha się od kilku...

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • Rosyjskie służby szukają w sklepach Auchan mięsa kiepskiej jakości. Kontrole zarządzono w Moskwie i okolicach.

 • Rosja dojrzewa do buntu? Wśród Rosjan rośnie niezadowolenie

  Choć poparcie dla Putina pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, niezadowolenie społeczne powoli rośnie.

 • PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  W piątek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że podpisało kontrakt na pilne dostawy gazu z Naftohazem, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę.

 • Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Trzy lata od aneksji Krymu i związanego z rosyjską agresją na Ukrainie wprowadzenia przez Zachód sankcji, z Moskwy napływają sprzeczne sygnały co do stanu tamtejszej gospodarki. Wiele jednak wskazuje na to, że zbliża się solidne tąpnięcie i związane z nim wstrząsy.

 • Ukraina spróbuje się dogadać z Rosją w sprawie dostaw gazu

  Ukraina wciąż nie ma bezpiecznych źródeł zaopatrzenia w gaz ziemny. Pod koniec września może się odbyć kolejna tura trójstronnych rozmów gazowych między Rosją a Ukrainą z udziałem KE - zapowiedział w czwartek unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Canete.

 • Soros gotów zainwestować na Ukrainie 1 mld dolarów

  Amerykański inwestor George Soros zadeklarował w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla austriackiego dziennika "Der Standard", że jest gotów zainwestować na Ukrainie 1 mld USD i zaapelował do Zachodu o pomoc w zwiększeniu jej atrakcyjności dla inwestorów.

 • Rosja blokuje ukraińskie ciężarówki

  Rosyjskie ciężarówki nadal mają problemy z dotarciem do zachodniej Europy. Nie mogą wjechać do Polski, gdyż wygasło porozumienie z naszym krajem dotyczące zezwoleń transportowych. Natomiast na Ukrainie blokowane są przejazdy TIR-ów z rosyjskimi rejestracjami.

 • Ukraina: Osiągnięto porozumienie w sprawie rosyjskiego gazu

  248 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - tyle będzie płacić Ukraina za rosyjski gaz w II kwartale. Umowa stanowi "zwycięstwo" podejścia ekonomicznego w stosunkach Naftohazu i Gazpromu nad politycznym - ocenił minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn, cytowany na stronie internetowej ministerstwa.