• Informacje na temat:

  rosji gospodarka

Artykuły na temat: rosji gospodarka
 • Mit silnej polskiej gospodarki

  ...materiały do produkcji w magazynie. Nasze rządy zaś są dla międzynarodowych koncernów przewidywalne i subordynowane. Częste niespodzianki, jakie spotykają polskich przedsiębiorców na Ukrainie i w Rosji (np(...) zróżnicowanie społeczne i mniej wolności ekonomicznej niż inne kraje, które razem z nami weszły do UE. To nieprawda, że w III RP wszyscy mamy równe szanse. Nie mamy, bo nasza gospodarka nie jest...

 • - Gospodarka Rosji nigdy wcześniej nie dostała tak wielu ciosów w jednym czasie - oświadczył w środę premier Dmitrij Miedwiediew. Podsumowując działania swego rządu, premier zapewnił, że Rosji udało się uniknąć zagrożeń i że poradzi sobie z obecnymi wyzwaniami.

 • Filipińczycy i Wietnamczycy przyjadą pracować w Polsce

  ...- Bez wsparcia pracowników zza granicy polska gospodarka może wkrótce dostać zadyszki - mówi Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ). - Wiele firm, które są naszymi(...) (Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy), w których rekrutacja do Polski odbywa się na uproszczonych zasadach są już praktycznie wyeksploatowane. Michał Podulski, który z ramienia SAZ...

 • Resort gospodarki Rosji skierował do Ministerstwa Finansów prognozę rozwoju ekonomicznego do 2035 roku przewidującą powolne tempo wzrostu gospodarki i realnych dochodów. Dziennik ekonomiczny "Wiedomosti" ocenił, że jest to prognoza "20 lat stagnacji".

 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka i powstające nowe miejsca pracy sprawiają, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy dla cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu. W ubiegłym roku w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowano ponad 782 tys. wniosków o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Ukraińscy ekonomiści oszacowali skutki rosyjskiego embarga: tegoroczne straty gospodarki, spowodowane spadkiem eksportu do Rosji, sięgną 5 mld dol.

 • Kraje byłych republik radzieckich - nowy kierunek pozyskiwania pracowników?

  ...także kraje z Azji Środkowej, czyli Turkmenistan, Uzbekistan lub Kazachstan. Co więcej, warto wspomnieć także o samej Rosji, ponieważ istnieje możliwość pozyskiwania stamtąd zasobów ludzkich, jednak jest...

 • Gospodarka Rosji ma najgorsze przed sobą?

  Gospodarka Rosji pogłębia się w zapaści. Jak podała w tym tygodniu Rosstat (Służba Statystyki Państwowej) twierdzi że najgorsze jest za nami. Zdaniem ekspertów spadek ceny ropy może pogrążyć skutecznie Rosję.

 • Emigranci zarobkowi? Polscy pracodawcy nie mają czasu na czekanie

  Wyłączając Ukraińców, liczba obcokrajowców pracujących w Polsce w ubiegłym roku wzrosła trzykrotnie (w porównaniu do 2017 r.) - wynika z raportu Grupy Progres. Mimo napływu do naszego kraju osób pochodzących m.in. z Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Chin czy Rosji, nadal są oni mniejszością i stanowią ok. 10 proc. wszystkich pracowników tymczasowych. Pracodawcy są otwarci na emigrantów...

 • Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka stała się na tyle odporna, że może stawić opór zachodnim sankcjom - oceniła w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją Reutera wiceprezes Moody's Investor Service Kristin Lindow. Dodała, że rating Rosji może zostać podniesiony do końca roku.