• Informacje na temat:

  rosji gospodarka

Artykuły na temat: rosji gospodarka
 • Mit silnej polskiej gospodarki

  ...materiały do produkcji w magazynie. Nasze rządy zaś są dla międzynarodowych koncernów przewidywalne i subordynowane. Częste niespodzianki, jakie spotykają polskich przedsiębiorców na Ukrainie i w Rosji (np(...) zróżnicowanie społeczne i mniej wolności ekonomicznej niż inne kraje, które razem z nami weszły do UE. To nieprawda, że w III RP wszyscy mamy równe szanse. Nie mamy, bo nasza gospodarka nie jest...

 • - Gospodarka Rosji nigdy wcześniej nie dostała tak wielu ciosów w jednym czasie - oświadczył w środę premier Dmitrij Miedwiediew. Podsumowując działania swego rządu, premier zapewnił, że Rosji udało się uniknąć zagrożeń i że poradzi sobie z obecnymi wyzwaniami.

 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka i powstające nowe miejsca pracy sprawiają, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy dla cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu. W ubiegłym roku w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowano ponad 782 tys. wniosków o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Resort gospodarki Rosji skierował do Ministerstwa Finansów prognozę rozwoju ekonomicznego do 2035 roku przewidującą powolne tempo wzrostu gospodarki i realnych dochodów. Dziennik ekonomiczny "Wiedomosti" ocenił, że jest to prognoza "20 lat stagnacji".

 • Prognozy europejskich pensji - 2015 rok pod znakiem wzrostu

  ...się w tym kraju nieprzerwany wzrost gospodarczy, jednak zwolnił on w ostatnich kwartałach. Stało się tak głównie na skutek spadku popytu na estońskie produkty w Szwecji i Rosji. W konsekwencji(...) zaczyna przyspieszać. Nadal daleko nam będzie do Zachodu Chociaż w krajach zachodnich gospodarka w ostatnich latach wyhamowała i nadal odczuwa skutki kryzysu z 2008 roku, to pod względem wysokości...

 • Ukraińscy ekonomiści oszacowali skutki rosyjskiego embarga: tegoroczne straty gospodarki, spowodowane spadkiem eksportu do Rosji, sięgną 5 mld dol.

 • Koniec taniej siły roboczej? Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia uderzy w przedsiębiorców

  Od stycznia 2017 r. pracodawcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Armenii, Gruzji i Mołdawii. Zmiany wymuszone przez unijną dyrektywę mają chronić przed wyzyskiem i nadużyciami.

 • Gospodarka Rosji ma najgorsze przed sobą?

  Gospodarka Rosji pogłębia się w zapaści. Jak podała w tym tygodniu Rosstat (Służba Statystyki Państwowej) twierdzi że najgorsze jest za nami. Zdaniem ekspertów spadek ceny ropy może pogrążyć skutecznie Rosję.

 • Polska na tle krajów postkomunistycznych - wynagrodzenia

  ...dynamikę, w szczególności zależna była od położenia geograficznego i strefy wpływów Rosji. Można też zauważyć pewną zależność geograficzną - im państwo znajduje się bliżej Europy Zachodniej, tym...

 • Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka stała się na tyle odporna, że może stawić opór zachodnim sankcjom - oceniła w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją Reutera wiceprezes Moody's Investor Service Kristin Lindow. Dodała, że rating Rosji może zostać podniesiony do końca roku.