• Informacje na temat:

  rosyjska giełda marzec 2014

Artykuły na temat: rosyjska giełda marzec 2014
 • Chiny nie dołożą się do globalnego wzrostu?

  Choć obrady chińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych nie wzbudzały takiego zainteresowania jak zbliżające się posiedzenie EBC, czy spekulacje dotyczące tego czy i ile razy Fed podniesie w tym roku stopy procentowe, to właśnie decyzje podejmowane w Chinach determinować będą sytuację w globalnej gospodarce i na rynkach finansowych, a także politykę pieniężną głównych banków centralnych świata.

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Rosja dotknięta ubiegłoroczną klęską nieurodzaju liczy na ożywienie branży rolniczej. Eksport stopniowo rośnie. Szacuje się, że w nowym sezonie sprzedaż zagraniczna może wynieść około 23 mln ton zboża.

 • Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach przebiegała pod znakiem przewagi wzrostów po lepszych od oczekiwań danych o nowych bezrobotnych w USA w ubiegłym tygodniu. Rynek czeka na raport z rynku pracy za luty, który zostanie opublikowany w piątek.

 • 2014 r. z potencjałem dla akcji, ale o wynikach zadecyduje selekcja

  2014 r. rozpoczynamy od ograniczania skupu aktywów w ramach QE3 przez amerykański zarząd Rezerwy Federalnej (Fed). To doniosły, lecz nie jedyny czynnik, który zdeterminuje rzeczywistość inwestycyjną w najbliższych miesiącach i latach. Jaki będzie cały ten rok według zarządzających Union Investment TFI?

 • Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów, a S&P 500 zakończył dzień na nowych, rekordowych poziomach. Inwestorzy pozytywnie przyjęli lepszy od oczekiwań raport z amerykańskiego rynku pracy, który może sugerować ponownie przyśpieszenie tempa ożywienia w gospodarce USA.

 • Tylko w tym miesiącu rosyjski bank centralny wydał na obronę rubla 11 mld dol.; skutek jest mizerny, bo rosyjska waluta jest jedną z najbardziej osłabiających się na świecie. Od początku roku z tamtego rynku odpłynęło 45 mld. dol. - wyliczyli analitycy.

 • Napięcia geopolityczne nad całą Europą

  Zdaniem analityków Raiffeisen Bank International AG (RBI) w przypadku eskalacji napięć w kryzysie krymskim, czynniki geopolityczne mogą mieć wpływ na sytuację na europejskich giełdach - stwierdza Helge Rechberger, dyrektorem działu analiz giełdowych RBI.

 • Środa na amerykańskich giełdach przyniosła kontynuację wzrostu z poprzedniej sesji. Inwestorzy zapoznali się z kilkoma lepszymi od oczekiwań raportami kwartalnymi, w tym portalu internetowego Yahoo. Optymizm na rynku to również zasługa dobrych danych na temat produkcji przemysłowej w USA w marcu.

 • Wczorajsza sesja na naszym parkiecie miała bardzo spokojny i dość nieciekawy przebieg. Z powodu święta Martina Luthera Kinga nie pracowała giełda w Nowym Jorku, co gwarantowało nam handel bez większych emocji.