• Informacje na temat:

  rosyjska giełda rts

Artykuły na temat: rosyjska giełda rts
 • Poniedziałek był kolejnym dniem, kiedy to wydarzenia w Rosji ponownie były w centrum uwagi. W Moskwie rozegrała się prawdziwa tragedia. Złe nastroje panowały również w Europie.

 • Rynki nie przejęły się wczorajszą decyzją Banku Rosji w sprawie podwyżki stóp procentowych o 6,5 p.p. Rubel zalicza kolejne spadki. Dolar już kosztuje 66 rubli. Euro to blisko 83 ruble. Giełda dołuje, a największe spółki surowcowe tracą po kilka procent.

 • Gigantyczne umorzenia w funduszach akcji rosyjskich

  Pieniądze szerokim strumieniem wypływają z funduszy akcji rosyjskich zarządzanych przez polskie TFI. Nic dziwnego, skoro wyniki mają gorsze od indeksów MICEX czy RTS.

 • Rosja: Panika na giełdzie po nowych sankcjach USA

  Sankcje nałożone przez USA na Rosję spowodowały w poniedziałek panikę na giełdzie. Najważniejszy indeks RTS stracił 11,44 proc., a rubel odnotował największy spadek od ponad trzech lat. Nowe sankcje mogą zagrozić kruchemu ożywieniu gospodarki - pisze Reuters.

 • Dziś na giełdach jest dość spokojnie, co rodzi pytanie czy nie jest to aby spokój przed burzą jaką mogą na koniec tygodnia wywołać jutrzejsze payrollsy - o tym jednak za chwilę. Dziś przede wszystkim uwagę należy zwrócić na powrót zainteresowania spółkami technologicznymi, co wspierało dziś europejskie giełdy na otwarciu. Dalej w mieszane nastroje panują na rynkach wschodzących, natomiast na

 • Nowy tydzień rozpoczynamy spokojnie - jeśli chodzi o rynki walutowe. Spokoju jednak nie było ani na rynku ropy ani w Moskwie, gdzie indeks RTS przebił kolejną barierę. Spadki również na giełdach w USA.

 • Można stwierdzić, że Donald Trump uratował, przynajmniej chwilowo obecne ożywienie na światowych giełdach. Z drugiej strony ponownie atakował sprawy handlowe na świecie. Mimo wszystko, brak nowych sankcji nakładanych na Rosję jest odbierany pozytywnie przez rynki finansowe na świecie, co na razie zmniejsza ryzyko pogróżek ze strony europejskiego mocarstwa Putina.