• Informacje na temat:

  rosyjska gospodarka po sankcjach

Artykuły na temat: rosyjska gospodarka po sankcjach
 • ​Ponad 800 nowych miejsc pracy w warmińsko-mazurskiej SSE

  Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku 16 zezwoleń na prowadzenie działalności na jej obszarze; przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 849 mln zł i utworzenie 805 miejsc pracy.

 • Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka stała się na tyle odporna, że może stawić opór zachodnim sankcjom - oceniła w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją Reutera wiceprezes Moody's Investor Service Kristin Lindow. Dodała, że rating Rosji może zostać podniesiony do końca roku.

 • Polska bezrobotna

  ...5 proc.? Nic na to racjonalnie nie wskazuje. Jest niemal pewne, że polska gospodarka zacznie niebawem zwalniać i może być to bardzo znaczące spowolnienie. Coraz gorsza sytuacja na runku produkcyjnym...

 • Sankcje coraz boleśniej uderzają w Rosję

  Zachodnie sankcje wyrządzają coraz większe szkody rosyjskiej gospodarce. Według szefa rosyjskiego rządu, do tej pory budżet państwa dostał o 25 miliardów euro mniej niż planowano, a w kolejnych miesiącach straty będą rosły. Dmitrij Miedwiediew mówił o tym w Dumie Państwowej, przedstawiając deputowanym raport na temat stanu gospodarki i odpowiadając na ich pytania.

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...pączkowaniem pracy. Sprowadza się on trochę do stwierdzenia, iż natura (i gospodarka także) nie lubi próżni. W czasach rewolucji przemysłowej robotnicy obawiali się, że maszyny parowe odbiorą im miejsca(...) oraz ich dzieciom". Tyle że jest jeszcze coś, na co zwraca uwagę prof. Izabela Grabowska, socjolog pracy z SWPS. Czynniki ekonomiczne, geopolityczne są ważne, tak samo jak gospodarka. Niemniej nie...

 • Pomimo rosnącej na Zachodzie gotowości do deeskalacji konfliktu, sankcje wobec Rosji zostaną w czerwcu przedłużone o kolejne pół roku - pisze w sobotę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

 • Przywództwo - cechy polskiego menedżera

  Od kilkudziesięciu lat toczy się dyskusja, której celem jest wyodrębnienie cech przywódcy, menedżera, przedsiębiorcy. Napisano na ten temat setki tysięcy artykułów, opracowań i książek naukowych. Szacuje się, że co roku tylko w USA powstaje ok. 2 tys. różnych analiz.

 • Przez sankcje i tanią ropę Rosja znajdzie się w 2015 r. wśród trzech najwolniej rozwijających się gospodarek świata

  Rosja jest w pierwszej trójce gospodarek świata o najgorszych prognozach na 2015 rok. Jej sytuacja będzie się dalej pogarszać, bo wciąż wisi nad nią groźba kolejnych sankcji. Natomiast samo obniżenie ratingu tego kraju do poziomu śmieciowego nie oznacza dla Rosji katastrofy.

 • Sankcje spowodowały niepewność wśród inwestorów - wicepremier Rosji

  Wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz przyznał we wtorek, że nowe sankcje USA wobec wielkiego rosyjskiego biznesu poskutkowały niepewnością wśród wszystkich inwestorów. Zapewnił, że rząd w Moskwie zdoła ograniczyć wpływ czynników zewnętrznych na gospodarkę.

 • USA uderzają nowymi sankcjami

  Zatwierdzony wczoraj przez Izbę Reprezentantów pakiet nowych sankcji wobec Rosji, Iranu i Korei Płn. jest jednym z najszerszych w historii - uważa przewodniczący niższej izby Kongresu USA Paul Ryan. Nowe sankcje uderzają głównie w rosyjską gospodarkę.