• Informacje na temat:

  rozkład jazdy autobusowy

Artykuły na temat: rozkład jazdy autobusowy
 • Nowy rozkład jazdy może rozłożyć kolej. Co się pojawi i czego zabraknie?

  Skrócone czasy przejazdu, tańsze bilety i składy Flirt. Ale też fiasko inauguracji pociągów Dart, luki taborowe i nerwówka zmian kadrowych na szczycie holdingu PKP. Takie będą najbliższe dni i najbliższy rok.

 • Czeski prywatny przewoźnik kolejowy i autobusowy Leo Express chciałby jeszcze jesienią tego roku uruchomić połączenie kolejowe z Krakowa przez Katowice do Pragi. Firma czeka na zgodę Urzędu Transportu Kolejowego przyznającą otwarty dostęp do torów na tej trasie.

 • Uwaga: W niedzielę ważna zmiana na kolei. Nasze pociągi pojadą szybciej!

  28 dodatkowych pociągów uruchomi PKP Intercity od 14 czerwca do miejscowości turystycznych, w tym m.in. do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Szklarskiej Poręby, Wisły czy Zakopanego. W związku z tym od niedzieli zmieni się rozkład jazdy pociągów.

 • Czeski Leo Express na wiosnę zacznie jeździć po Polsce. Chrapkę na wożenie naszych podróżnych mają kolejni przewoźnicy z zagranicy.

 • MG ani biznes nie interesują się ustawą wartą miliardy zł

  Ani resort gospodarki, ani organizacje biznesowe jak Konfederacja Lewiatan czy BCC nie interesują się ustawą, która ma otworzyć zasoby muzeów, bibliotek i archiwów. Mimo, że przepisy są istotne dla kilkuset tys. firm, a potencjalne zyski idą w miliardy złotych.

 • Rozkład nie tylko jazdy kolei regionalnych

  Po blisko trzech latach od oddania Przewozów Regionalnych samorządom pasażerowie nie odczuli żadnej poprawy. Dlaczego nie weźmiemy przykładu z Niemiec, które przeżywają renesans kolei regionalnej? Bo utrzymanie takiej zabawki kosztuje nawet 7 mld euro rocznie. Nasi zachodni sąsiedzi nie mają jednak wątpliwości, że to i tak świetny interes.

 • W Wielkopolsce będzie mniej pociągów dopiero od końca maja. Nowy rozkład jazdy pociagów, który obowiązywać będzie od 28 maja zostanie uszczuplony o prawie czterdzieści pociągów pasażerskich.

 • Od niedzieli zmiany w rozkładzie PKP w całym kraju

  W nocy z soboty na niedzielę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów PKP. W przypadku Intercity zwiększy się liczba połączeń, w tym także tych międzynarodowych. Przewozy Regionalne uruchamiają nowe REGIOekspresy, a Koleje Mazowieckie połączą Okęcie z Modlinem. Przygotowano także akcję informacyjną - od ulotek po informatorów na peronach.

 • LCD na przystankach

  Koszalin (Zachodniopomorskie) ma być pierwszym w Polsce miastem z elektronicznymi rozkładami jazdy na przystankach autobusowych. Jak poinformował rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) Jerzy Banasiak, montaż 19- calowych wyświetlaczy LCD na przystankach ma zacząć się jeszcze w tym tygodniu.

 • Od września zmiany w rozkładzie pociągów PKP Intercity

  Z powodu modernizacji kilku odcinków szlaków kolejowych, PKP Intercity wprowadza od poniedziałku 3 września zmiany w rozkładzie jazdy swoich pociągów. Obejmą one 80 z 300 uruchamianych dziennie połączeń i potrwają do 15 października - poinformowała spółka.