• Informacje na temat:

  rozkład jazdy nowy

Artykuły na temat: rozkład jazdy nowy
 • Niemieckie koleje zwiększają zatrudnienie

  W tym roku koleje niemieckie chcą zatrudnić ok. 19 tys. nowych pracowników. Wymaga tego m.in. ich postępująca cyfryzacja oraz konieczność wymiany części załogi.

 • W czerwcu korekta rozkładu jazdy pociągów

  Korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie od niedzieli 11 czerwca. Na przejazdy trasami, na których podróżnych czekają utrudnienia, kolejarze obniżą ceny biletów - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za zarządzanie siecią linii kolejowych w Polsce.

 • Leo Express od 10 grudnia? Proponuje zmianę rozkładu

  Czeski prywatny przewoźnik nie rezygnuje z wejścia na polskie tory. Zaproponował Urzędowi Transportu Kolejowego nowy rozkład jazdy, który ma niestanowić konkurencji dla PKP Intercity - z odjazdami ok. 4:30 z Krakowa i ok. godz. 16 z Pragi.

 • Nowy rozkład jazdy może rozłożyć kolej. Co się pojawi i czego zabraknie?

  Skrócone czasy przejazdu, tańsze bilety i składy Flirt. Ale też fiasko inauguracji pociągów Dart, luki taborowe i nerwówka zmian kadrowych na szczycie holdingu PKP. Takie będą najbliższe dni i najbliższy rok.

 • Od 11 grudnia nowe połączenia i krótsze czasy przejazdu. Nowy rozkład PKP Intercity

  Nowe połączenia krajowe, lepsze czasy przejazdu, pojazdy Flirt i Dart na kolejnych relacjach - tak przedstawia się roczny rozkład jazdy pociągów 2016/2017 PKP Intercity. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, natomiast bilety na połączenia będzie można kupić już od 11 listopada.

 • Od grudnia pociągi pojadą szybciej

  Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od połowy grudnia br. Prezes PKP PLK Andrzej Filip Wojciechowski poweidział PAP, że na wielu trasach osiągnięto historycznie najlepszy czas przejazdu, który uległ skróceniu nawet o trzy godziny.

 • PKP Intercity zmienia zasady odszkodowań za opóźnienia

  Od środy nie tylko pasażerowie pociągów międzynarodowych, ale również wszystkich połączeń krajowych będą mieli prawo do odszkodowania w wys. 50 proc. ceny biletu, gdy pociąg opóźni się dwie godziny lub więcej - poinformowała PAP Beata Czemerajda z PKP Intercity.

 • Co dalej z Warsem? Pracownicy martwią się o przyszłość spółki

  Wciąż nie rozstrzygnięto kolejnego postępowania na obsługę wagonów sypialnych PKP Intercity. Wykonuje ją teraz należąca w połowie do przewoźnika spółka Wars, ale pracowników martwi brak dłuższej umowy z PKP IC. Przyszłość spółki jest niejasna.

 • Rozwój inwestycji w Będzinie

  Gospodarcza Brama Śląska w Będzinie rozwija swoją działalność. Od jesieni ub. roku funkcjonuje nowo powstała fabryka Johnson Electric Poland, w której zatrudnionych jest blisko 1000 osób. W niedalekiej przyszłości w będzińskiej strefie usługowo-przemysłowej powstaną kolejne zakłady pracy.

 • Polskie pendolino rusza na tournée zagraniczne

  PKP IC chce jeździć do Niemiec, a DB do Polski. Zaczynają się starania o homologację dla pociągów.