• Informacje na temat:

  rozklad plk

Artykuły na temat: rozklad plk
 • W czerwcu korekta rozkładu jazdy pociągów

  Korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie od niedzieli 11 czerwca. Na przejazdy trasami, na których podróżnych czekają utrudnienia, kolejarze obniżą ceny biletów - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za zarządzanie siecią linii kolejowych w Polsce.

 • PLK: Za miesiąc podróż z Warszawy do Gdańska i Wrocławia będzie rekordowo krótka

  Podróż pociągiem z Warszawy do Wrocławia będzie o 1,5 godziny krótsza. Ze stolicy do Gdańska skróci się o ponad godzinę, a do Krakowa o ponad 40 minut. Taki komunikat opublikowały wczoraj PKP PLK.

 • Andrzej Filip Wojciechowski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP PLK

  Prezes PKP PLK Andrzej Filip Wojciechowski i członek zarządu spółki Karol Depczyński złożyli rezygnacje - poinformowali obaj w poniedziałek w oświadczeniu przesłanym do mediów.

 • PKP PLK zmienia termin wprowadzenia opłat dworcowych

  - PKP Polskie Linie Kolejowe, uwzględniając opinie przewoźników kolejowych oraz jednostek samorządu terytorialnego, zdecydowały o przesunięciu na 15 grudnia wprowadzenie tzw. opłat dworcowych - poinformował we wtorek rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

 • PKP PLK: Od niedzieli krótsza podróż pociągiem między Krakowem a Rzeszowem

  Od niedzieli podróż pociągiem z Krakowa do Rzeszowa skróci się o ponad 1 godzinę i wyniesie ok. 2 godzin. W ostatnich latach PKP Polskie Linie Kolejowe wydały na modernizacje tej linii ponad 3 mld zł. Część pieniędzy pochodziła z budżetu UE.

 • Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.

 • Ireneusz Merchel prezesem PKP PLK

  - Ireneusz Merchel został prezesem PKP PLK - poinformował dziennikarzy w środę przewodniczący rady nadzorczej spółki Mariusz Andrzejewski. W ocenie ministerstwa infrastruktury i budownictwa jednym z celów nowego zarządu powinno być uruchomienia nieużytkowanych linii kolejowych.

 • Od 11 grudnia nowe połączenia i krótsze czasy przejazdu. Nowy rozkład PKP Intercity

  Nowe połączenia krajowe, lepsze czasy przejazdu, pojazdy Flirt i Dart na kolejnych relacjach - tak przedstawia się roczny rozkład jazdy pociągów 2016/2017 PKP Intercity. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, natomiast bilety na połączenia będzie można kupić już od 11 listopada.