• Informacje na temat:

  rozkład pociągów

Artykuły na temat: rozkład pociągów
 • Odszkodowanie za opóźnienie pociągu

  Przed wojną według rozkładu jazdy pociągów można było nastawiać zegarki. A dziś opóźnienia to na polskiej kolei norma. Pociąg przerwał jazdę, nie dojechałeś...

 • W czerwcu korekta rozkładu jazdy pociągów

  Korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie od niedzieli 11 czerwca. Na przejazdy trasami, na których podróżnych czekają utrudnienia, kolejarze obniżą ceny biletów - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za zarządzanie siecią linii kolejowych w Polsce.

 • Niemieckie koleje zwiększają zatrudnienie

  Weselsky. W wywiadzie grupy medialnej Funke, Weselsky powiedział, że w tej chwili "brakuje przynajmniej 1200 maszynistów, co jest przyczyną wypadania wielu pociągów z rozkładu jazdy. Próbuje się(...) postępująca cyfryzacja, obejmująca nie tylko najłatwiej dostrzegalną przez pasażerów informację o rozkładzie jazdy pociągów, ale przede wszystkim niezbędne unowocześnienie systemów sterowania ich...

 • Zmiana czasu na zimowy, a rozkład jazdy pociągów PKP Intercity!

  W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 29 na 30 października wskazówki zegara zostaną przesunięte z godziny 3:00 na 2:00. W związku z tym 17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy.

 • Polskim TGV nie pojedziemy na Zachód

  Zakup 20 supernowoczesnych składów dla polskich kolei ciągnący się od ponad roku nabiera tempa. PKP Intercity uzgodniła właśnie z unijnymi urzędnikami przyszłą trasę dla pociągów, do których(...) powyżej 200 km/godz. Wybór trasy pociągu z Gdańska na Śląsk i do Małopolski to także ukłon w stronę unijnych ekspertów, którzy w maju stwierdzili, że puszczenie pociągów na trasę do Poznania będzie...

 • UTK: Pasażerowie kolei najczęściej skarżyli się na niedogodny rozkład jazdy

  Pasażerowie kolei najczęściej w ubiegłym roku skarżyli się na niedogodny rozkład jazdy czy powtarzające się opóźnienia pociągów. W mniejszym stopniu problemy stwarzał brak higieny i komfortu, niewystarczająca jakość obsługi i brak właściwej informacji pasażerskiej - poinformował w piątkowym komunikacie Urząd Transportu Kolejowego (UTK).

 • Leo Express proponuje zmianę rozkładu

  Czeski prywatny przewoźnik zaproponował Urzędowi Transportu Kolejowego nowy rozkład jazdy, który ma niestanowić konkurencji dla PKP Intercity - z odjazdami ok. 4:30 z Krakowa i ok. godz. 16 z Pragi. Pociągi miałyby kursować raz na dobę we wszystkie dni tygodnia.

 • Od 11 grudnia nowe połączenia i krótsze czasy przejazdu. Nowy rozkład PKP Intercity

  Nowe połączenia krajowe, lepsze czasy przejazdu, pojazdy Flirt i Dart na kolejnych relacjach - tak przedstawia się roczny rozkład jazdy pociągów 2016/2017 PKP Intercity. Zmiany zaczną obowiązywać od 11 grudnia, natomiast bilety na połączenia będzie można kupić już od 11 listopada.

 • Cud na kolei. Dostęp do torów dla pociągów na ŚDM za darmo

  To prawdziwa rewolucja na polskich torach. Zarządca torów - PKP PLK nie pobierze opłaty podstawowej za dostęp do infrastruktury kolejowej pociągów wożących uczestników Światowych Dni Młodzieży.

 • Nowy rozkład jazdy może rozłożyć kolej. Co się pojawi i czego zabraknie?

  Skrócone czasy przejazdu, tańsze bilety i składy Flirt. Ale też fiasko inauguracji pociągów Dart, luki taborowe i nerwówka zmian kadrowych na szczycie holdingu PKP. Takie będą najbliższe dni i najbliższy rok.