• Informacje na temat:

  rozkłady pociągów

Artykuły na temat: rozkłady pociągów
 • Odszkodowanie za opóźnienie pociągu

  Przed wojną według rozkładu jazdy pociągów można było nastawiać zegarki. A dziś opóźnienia to na polskiej kolei norma. Pociąg przerwał jazdę, nie dojechałeś...

 • W czerwcu korekta rozkładu jazdy pociągów

  Korekta rozkładu jazdy pociągów wejdzie w życie od niedzieli 11 czerwca. Na przejazdy trasami, na których podróżnych czekają utrudnienia, kolejarze obniżą ceny biletów - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, które odpowiadają za zarządzanie siecią linii kolejowych w Polsce.

 • Niemieckie koleje zwiększają zatrudnienie

  Weselsky. W wywiadzie grupy medialnej Funke, Weselsky powiedział, że w tej chwili "brakuje przynajmniej 1200 maszynistów, co jest przyczyną wypadania wielu pociągów z rozkładu jazdy. Próbuje się(...) postępująca cyfryzacja, obejmująca nie tylko najłatwiej dostrzegalną przez pasażerów informację o rozkładzie jazdy pociągów, ale przede wszystkim niezbędne unowocześnienie systemów sterowania ich...

 • Zmiana czasu na zimowy, a rozkład jazdy pociągów PKP Intercity!

  W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 29 na 30 października wskazówki zegara zostaną przesunięte z godziny 3:00 na 2:00. W związku z tym 17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy.

 • Polskim TGV nie pojedziemy na Zachód

  Zakup 20 supernowoczesnych składów dla polskich kolei ciągnący się od ponad roku nabiera tempa. PKP Intercity uzgodniła właśnie z unijnymi urzędnikami przyszłą trasę dla pociągów, do których(...) powyżej 200 km/godz. Wybór trasy pociągu z Gdańska na Śląsk i do Małopolski to także ukłon w stronę unijnych ekspertów, którzy w maju stwierdzili, że puszczenie pociągów na trasę do Poznania będzie...

 • Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.

 • Żołnierze wyklęci będą patronami pociągów PKP Intercity

  Od 12 września na facebookowym profilu PKP Intercity można zagłosować na nazwy dla dziesięciu pociągów, mających kursować od nowego rozkładu jazdy 2016/17. Jest to już druga edycja internetowego plebiscytu. Partnerami tegorocznej akcji są Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Plebiscyt zakończy się 25 września.

 • UTK: Pasażerowie kolei najczęściej skarżyli się na niedogodny rozkład jazdy

  Pasażerowie kolei najczęściej w ubiegłym roku skarżyli się na niedogodny rozkład jazdy czy powtarzające się opóźnienia pociągów. W mniejszym stopniu problemy stwarzał brak higieny i komfortu, niewystarczająca jakość obsługi i brak właściwej informacji pasażerskiej - poinformował w piątkowym komunikacie Urząd Transportu Kolejowego (UTK).

 • Leo Express proponuje zmianę rozkładu

  Czeski prywatny przewoźnik zaproponował Urzędowi Transportu Kolejowego nowy rozkład jazdy, który ma niestanowić konkurencji dla PKP Intercity - z odjazdami ok. 4:30 z Krakowa i ok. godz. 16 z Pragi. Pociągi miałyby kursować raz na dobę we wszystkie dni tygodnia.

 • PKP na ŚDM podstawi 700 dodatkowych pociągów

  Około 700 dodatkowych pociągów dedykowanych pielgrzymom zostanie uruchomionych przez Grupę PKP oraz przewoźników samorządowych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kolej na potrzeby wydarzenie specjalnie oznakuje dworce i wzmocni środki bezpieczeństwa.