• Informacje na temat:

  rozliczanie delegacji

Artykuły na temat: rozliczanie delegacji
 • Przewoźnicy o decyzji Brukseli w sprawie wynagrodzenia i delegacji

  KE przedstawiła w środę propozycję przepisów, które zobligują firmy transportowe do stosowania płacy minimalnej wobec kierowców wykonujących przewozy międzynarodowe. Ma być stosowana, jeśli kierowca spędzi więcej niż trzy dni w miesiącu w danym kraju. Polscy przedsiębiorcy są oburzeni.

 • Rozliczanie zagranicznych delegacji pracowników

  W dobie otwarcia na zagraniczne rynki zbytu odbywanie przez pracowników zagranicznych podróży służbowych stało się firmową codziennością. Wydatki ponoszone przez pracodawców w związku z tymi wyjazdami powinny zostać prawidłowo rozliczone zarówno pod kątem powstania przychodu po stronie pracownika, jak i w rachunku kosztowym.

 • Szef chce wysłać mnie w delegację do innego miasta moim samochodem. Czy muszę się zgodzić? Samochód jest potrzebny w rodzinie.

 • Nadgodziny w podróży służbowej tylko sporadycznie

  Podróż służbowa podlega zaliczeniu do czasu pracy w ograniczonym zakresie. Generalnie sam fakt odbywania podróży służbowej nie jest traktowany na równi ze świadczeniem pracy. W konsekwencji praca nadliczbowa w czasie podróży służbowej występuje dość rzadko.

 • Czy kierowcy zawodowi będą zarabiać więcej?

  Trybunału Konstytucyjnego, który podważył prawidłowość stosowania zasad ogólnych dotyczących delegacji w sektorze transportowym, a według których obecnie wypłacane są wynagrodzenia kierowców. Kolejną...

 • Pracownik w hotelu śpi, bo musi, więc podatku nie płaci

  Nocleg pracownika w hotelu, opłacony przez pracodawcę, nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu - uznał sąd administracyjny w Poznaniu. Sędziowie uznali, że pracownik śpi w hotelu ze względu na obowiązki służbowe a nie dlatego, że lubi.

 • Polecenie odbycia delegacji jest wiążące dla pracownika Zasadniczo pracownik nie może odmówić wyjazdu w delegację, nawet jeśli dezorganizuje mu to plany. Dla pracodawcy nie muszą być w tym zakresie(...) informacji pracodawcy (poza wyjątkami wskazanymi w przepisach - np. informację o innym zatrudnieniu przekazać muszą osoby zatrudnione na stanowisku kierowcy ze względu na specyficzne rozliczanie ich...

 • Czy część polskich firm transportowych upadnie przez ZUS? Tak będzie, jeśli np. Ukraińcy zapełniający wakaty jako kierowcy tirów w naszych firmach nie będą mogli otrzymać tzw. kart A1. Potwierdzają one ubezpieczenie zdrowotne, potrzebne do wyjazdu na zagraniczną delegację. Do tej pory nie było problemów. Coś się zmieniło... ale nie są to przepisy.

 • .... – Nowe przepisy stanowią, że za nocleg w hotelu w czasie delegacji krajowej pracownik otrzyma zwrot kosztów, jeśli przedstawi rachunek, jednak stawka za jedną dobę nie może przekroczyć 600 złotych. Chyba(...) jednak poprzedzona wstępną kalkulacją. Jej kwota musi pozwalać na normalne funkcjonowanie w czasie trwania delegacji. 2. Pracownik wyruszający w delegację powinien otrzymać zaliczkę na wyjazd...

 • Polscy przewoźnicy na celowniku niemieckiego urzędu celnego?

  Według danych Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców, od początku stycznia 2018 roku nastąpiły wzmożone kontrole drogowe polskich przewoźników w Niemczech. Zdaniem ekspertów OCRK, nasilone działania ze strony niemieckiego urzędu celnego (niem. Zollamt) spowodowane są m.in. planowanym wejściem w życie tzw. pakietu drogowego. Co grozi kierowcom w przypadku zatrzymania przez służby kontrolne?