• Informacje na temat:

  rozliczenie pit

Artykuły na temat: rozliczenie pit
 • Warto rozważyć z małżonkiem wspólne rozliczenie PIT.

 • Poniedziałek jest ostatnim dniem na przesyłanie deklaracji podatkowej PIT za zeszły rok i rozliczenie podatku. MF radzi, by PIT-a wysłać przez internet - jest szybciej, a ryzyko popełnienia błędu jest mniejsze. W ten sposób rozliczyło się już prawie 11 mln podatników.

 • ...6 miesięcy. Samotna z dziećmi w separacji P. Anna po orzeczonej przez sąd separacji wychowuje 2 dzieci. Chce odliczyć w PIT tzw. ulgę rodzinną. Po pierwsze: ma prawo do takiego odliczenia, jeśli przez cały ub. rok dzieci pozostawały z nią. Może odliczyć w PIT za 2015 r.: – ulgę na pierwsze dziecko, jeśli jej dochód za ub. rok nie przekroczył 56 000 zł brutto; – ulgę ma drugie dziecko – bez względu na...

 • Sejm będzie kontynuował prace nad uproszczeniami w rozliczeniach PIT

  Sejm będzie kontynuował prace nad projektem uproszczeń w rozliczeniach PIT. W środę posłowie zdecydowali, że projekt nowelizacji ustawy o PIT nakładający na fiskusa obowiązek wypełniania deklaracji za podatników trafi do Komisji Finansów Publicznych.

 • ...twórców. W rubrykach PIT/0 dotyczących darowizn będziemy osobno wykazywać kwoty przekazane organizacjom pożytku publicznego, na cele religijne oraz dotyczące honorowego krwiodawstwa. Nie każdy może(...) sieci (wspólna faktura np. za internet i telewizję kablową, w której nie wyszczególniono opłat za obie usługi, nie wystarczy). Rozliczenie ulgi nie zależy od miejsca czy sposobu nawiązania połączenia...

 • Roczne rozliczenia płatnicze, czyli kiedy PIT-11, a kiedy PIT-40?

  sporządzanych przez płatników informacji PIT-11 o uzyskanych dochodach oraz pobranych zaliczkach.

 • ...„Jeszcze nie wysłałam PIT-u. W ubiegłym roku wyszłam za mąż. Czy mogę dochody z 2014 r. rozliczyć razem z mężem?” Sylwia G. z Nowej Soli.

 • PIT Last Minute: W portfelach małżonków zostaje kilka tysięcy złotych

  Nawet 2 tys. zł mogą otrzymać od fiskusa osoby, które skorzystają ze wspólnego rozliczenia małżonków w corocznym zeznaniu PIT. Na 25 proc. tej kwoty mogą liczyć osoby samotnie wychowujące dzieci - przypomina Tax Care w ramach corocznej akcji "PIT Last Minute". Im szybciej podatnicy złożą roczne zeznanie, tym szybciej otrzymają zwrot. Urząd skarbowy ma na to maksymalnie 3 miesiące.

 • Dorota P. wkrótce przechodzi na emeryturę i w związku z tym zastanawia się, czy będzie to miało jakiś wpływ na jej rozliczenia podatkowe z urzędem skarbowym. – Dotychczas sama wypełniałam swój PIT(...) kwietnia przyszłego roku. Za ten rok będzie pani miała dochody z dwóch źródeł: pensję i emeryturę, trzeba więc będzie wypełnić zeznanie podatkowe (PIT), w którym wykazuje się zarówno przychody pochodzące...

 • Już tylko kilka dni zostało na wypełnienie podatkowego obowiązku wobec państwa, tj. na rozliczenie się z fiskusem z tego, co zarobiliśmy w zeszłym roku. W ramach cyklu "PIT Last Minute" wyjaśniamy, że niedawne zmiany kwestii właściwości miejscowej urzędów skarbowych nie wpływają na to, gdzie należy złożyć swój PIT za 2015 r.