• Informacje na temat:

  różnica między zus a ofe

Artykuły na temat: różnica między zus a ofe
 • Emeryt skapitalizowany, karawana jedzie dalej

  W 2009 roku przejdzie na emeryturę pierwsza grupa ubezpieczonych, członków II filara - będzie to, jak się szacuje, ok. 3 tys. kobiet, które osiągnęły wiek emerytalny - 60 lat. Należy im się emerytura z dwóch źródeł - z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i OFE.

 • Minister Kowalczyk: Nie zabierzemy pieniędzy z OFE

  Ubezpieczeni powinni być poinformowani o realnych skutkach członkostwa w OFE. Dobry byłby kalkulator pokazujący, ile ze składki idzie na zarządzanie, a ile jest odkładane na emeryturę. Rząd rozważy podatek osobisty, który byłby połączeniem PIT i składek na NFZ i ZUS - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" minister Henryk Kowalczyk.

 • ...deklaracji w tym terminie, twoja składka emerytalna w całości zostanie w ZUS. Jednak po dwóch latach znowu będzie można dokonać wyboru między OFE i ZUS. Deklarację w sprawie pozostania w OFE będzie można(...) ZUS. Dotyczy to tych pracodawców, którzy płacą pracownikom minimalne wynagrodzenie. Ponieważ ono rośnie, wzrastają też składki. ZUS i OFE, czy tylko ZUS: Będzie trzeba wybrać Osoby, które są w OFE...

 • Waży się przyszłość OFE. To będzie najważniejsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w historii

  Trybunał Konstytucyjny wyda (w środę 4 listopada) jedno z najważniejszych orzeczeń w swojej historii. Sędziowie konstytucyjni zdecydują, czy przekazanie obligacji z OFE do ZUS, zakaz reklamy dla funduszy oraz uniemożliwienie im inwestowania w obligacje Skarbu Państwa są zgodne z konstytucją. Ich zakwestionowanie może być bardzo kosztowne dla budżetu.

 • Nadchodzi dramat młodego pokolenia

  ...benefitami w postaci wyższych świadczeń emerytalnych w przyszłości. W przypadku transferów międzygeneracyjnych z jednej strony widzimy, jak zapisywane są składki na kontach ZUS i OFE, jak postępuje(...) dodatkowym jest fakt, że taka duża różnica w poziomie dobrobytu państw sąsiadujących w jednoczącej się Europie, musi prowadzić do masowej migracji. Jeśli nałożymy na to proces starzenia się społeczeństwa...

 • ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy

  Nienawidzimy państwa i jego instytucji. A najbardziej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nienawidzą go wszyscy: pracodawcy, pracownicy, emeryci. Nawet sami jego pracownicy.

 • SKOK na OFE w wersji light

  Przedstawiona przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, nowa reforma OFE, zaserwowała polskiej giełdzie i naszej walucie terapię szokową. Nazywany przez niektórych drugim skokiem na OFE plan przedstawiony przez wicepremiera - Mateusza Morawieckiego, co prawda nie jest zakrojony na tak szeroką skalę jak miało to miejsce za czasów rządów PO (kiedy doszło do pozbawienia OFE 51,5 procent

 • - Nie wiemy do końca, co chce zrobić PiS. Obawy są takie, że chce położyć rękę na akcjach, które zostawiliśmy w OFE - powiedział Jacek Rostowski. Były wicepremier i minister finansów skomentował plan likwidacji OFE przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

 • Prezes ZUS: System ubezpieczeń społecznych czekają poważne wyzwania demograficzne. Konieczna jest większa edukacja Polaków

  System powszechnych ubezpieczeń społecznych, którym administruje ZUS, obejmuje ponad 20 mln Polaków. Składki na ubezpieczenia społeczne pobierane są od 14,5 mln, a miesięcznie ZUS wypłaca emerytury(...) przed dużymi wyzwaniami. - Musimy wykonać dużą pracę, aby wzmocnić wiedzę o znaczeniu systemu ubezpieczeń społecznych w każdej fazie naszego życia - przekonuje prezes ZUS.

 • Rząd chce zachęcić Polaków do odkładania na emerytury

  Rząd planuje reformę emerytalną, która zakłada zlikwidowanie OFE i przeniesienie zgromadzonych w nich środków do III filaru oraz utworzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, aby zachęcić Polaków do oszczędzania. Na powitanie udziału w nowym systemie każdy pracownik dostanie 250 złotych!