• Informacje na temat:

  rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych

Artykuły na temat: rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych
 • Błaszczak o podwyżkach dla policji: Wyższe otrzymają policjanci liniowi

  ...​- Podwyżki będą proporcjonalnie wyższe dla policjantów liniowych, w bezpośrednim kontakcie z ludźmi - powiedział w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że najpewniej w przyszłym tygodniu zostanie podpisane rozporządzenie w tej sprawie.

 • 1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 • 1500 nowych miejsc pracy w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE), przedłożone przez ministra gospodarki. Centrum Informacyjne Rządu(...) produkcyjnej oraz rozbudowę infrastruktury technicznej. Rozbudowa ma dwukrotnie zwiększyć wydajność w stosunku do obecnej. Inwestycja spowoduje też dwukrotne zwiększenie skupu świeżych owoców i warzyw...

 • Od 1 stycznia budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

  Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie, wielokrotnie zmieniane, ostateczny swój kształt nabrało, kiedy podjęto decyzję odnośnie wymagań co do izolacyjności cieplnej przegród w budynkach, w tym między

 • Budynek powinien być usytuowany w odległości co najmniej 3 m od sąsiedniej działki, jeżeli będzie zwrócony do Pani domu ścianą bez okien lub drzwi. Jeśli na tej ścianie będą okna, to odległość powinna być większa i wynosić minimum 4 m. Takie przepisy określa rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki (par. 12).

 • Budujący dom zapłacą dużo więcej za okna

  Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie, wielokrotnie zmieniane, swój ostateczny kształt przybrało, kiedy podjęto decyzję odnośnie wymagań co do izolacyjności cieplnej przegród w budynkach, w tym między

 • Czy tego roku zima znowu zaskoczy administratorów budynków, zarządców dróg i pracodawców? Pewnie wielu tak! Sprawdź, jakie są ich obowiązki i co ci przysługuje, gdy się z nich nie wywiążą.

 • Nowe przepisy o przenikaniu ciepła Uw

  Z dniem 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 • Jak usytuować dom przy granicy działki?

  Jak zgodnie z prawem możemy zagospodarować naszą działkę, czyli warunki techniczne, jakim musi odpowiadać lokalizacja domu przy granicy naszej nieruchomości.

 • Koniec ślepych kuchni w kawalerkach. Przepisy budowlane z czasów Gomułki zostaną zmienione

  Koniec z obligiem ślepych kuchni w kawalerkach. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło projekt zmian w regulacjach.