• Informacje na temat:

  rozwiązanie umowy o pracę wzór

Artykuły na temat: rozwiązanie umowy o pracę wzór
 • Umowa o pracę: Na co zwrócić uwagę?

  Wielu pracowników nie znając prawa pracy podpisuje umowy, które są nie tylko niezgodne z prawe, ale działają także na jego niekorzyść.

 • Raport bieżący nr 44/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd spółki InPost SA ("Emitent”) informuje, iż dnia 7 listopada...

 • 5,2 mln Polaków na umowach terminowych. Co trzeci Polak drży, że szef nie przedłuży mu kontraktu

  To rekord. Już 5,2 mln osób jest zatrudnionych na umowach, które najsłabiej wiążą ich z pracodawcami. Przyspieszenie rozwoju gospodarczego nie hamuje wzrostu nietrwałych umów o pracę. Tendencja jest stała: w angażu jest data jego zakończenia.

 • Tego nie da się zepsuć, a jednak...

  Chyba każdy z czytelników słyszał kiedyś o głupich błędach wykonywanych podczas prac remontowo budowlanych. Jedne wywołują uśmiech na twarzy, inne przywołują na myśl mniej cenzuralne określenia. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka ciekawych historyjek, które zobrazują fachowość niektórych wykonawców.

 • Nowy sposób na walkę z pracą na czarno: Zatrudnienie zgłaszane do ZUS przed rozpoczęciem pracy

  ...stosunku pracy. W opinii inspektorów wszystkie okoliczności zawarcia umowy, jej rodzaj, a także sposób wykonywania obowiązków mają przemawiać za koniecznością podpisania umowy o pracę. A przecież(...) rozwiązaniami jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia usług), ostatecznie nie pojawiłby się w umówionym dniu w firmie. Zatrudnieni nie traktują bowiem pracy na zleceniu tak poważnie jak umowy o pracę...

 • Kolejne ułatwienia dla MŚP już w 2019 r.

  Po 100 zmianach dla firm i Konstytucji Biznesu, rząd proponuje kolejne ułatwienia dla mikro-, małych i średnich firm w Polsce.

 • ...zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony nie będzie mogło być dłuższe niż 33 miesiące. Ponadto w tym czasie będzie można zawrzeć maksymalnie trzy takie umowy. Czwarty kontrakt lub kontynuowanie pracy po upływie określonego terminu uznawane za zatrudnienie na stałe, czyli pracownik będzie traktowany jak zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Taka umowa będzie...

 • Główny ekonomista ZUS: Biznes skorzysta na jednolitym podatku, ale możliwa likwidacja ulg

  Jednolity podatek ma zmniejszyć szanse na szukanie typów zatrudnienia, od których nie płaci się składek - mówi DGP Paweł Wojciechowski. Sugeruje, że dla uproszczenia systemu dobrze byłoby zrezygnować z ulg.

 • Płacowy cud nad Wisłą. Wynagrodzenie minimalne ma wynosić 1920 zł

  .... W poprzednich latach podwyżki minimalnej pensji wynosiły od 4 do nawet 8 proc. w 2012 roku. Jak wynika za danych GUS od kilku lat ok. 13 proc. ogółu zatrudnionych na umowach o pracę to osoby(...) spowoduje automatyczną podwyżkę minimalnej płacy godzinowej. To nowe rozwiązanie, które wchodzi w życie od 1 stycznia 2017. Pierwotnie miało być wprowadzone w tym roku i stawka godzinowa płacy...

 • Sejm za ograniczeniem zatorów płatniczych

  Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do ustawy mającej ograniczyć zatory płatnicze, które negatywnie wpływają na płynność finansową firm i ich rozwój. Szacuje się, że zapłaty w ustalonym terminie nie otrzymuje 80-90 proc. przedsiębiorstw w Polsce.