• Informacje na temat:

  rubel białoruski

Artykuły na temat: rubel białoruski
 • Sąsiedzi Polski jeszcze nigdy nie zarabiali tak dużo

  Wciąż rosną zarobki Białorusinów. Białoruski Urząd Statystyczny poinformował, że w kwietniu średnia płaca na Białorusi wyniosła 4 miliony 888 tysięcy rubli, czyli równowartość 565 dolarów.

 • Białoruś: Dolar już po 15 tysięcy rubli

  Białoruska waluta przekroczyła dziś kolejną granice psychologiczną. Na giełdzie walutowej w Mińsku za jednego dolara płacono ponad 15 tysięcy rubli.

 • Sposób na bezrobotnego: Chcesz bumelować, płać za tę przyjemność

  ...na Białorusi 0,5 mln. Białoruski pomysł szybko podchwycili w Moskwie. Jelenie będzie bardzo trudno opuścić szeregi darmozjadów. Pomogłaby jej w tym orzeczona niepełnosprawność, ale choroba jest(...) zarobki w ciągu swojej kariery płaciłam podatki czterokrotnie wyższe niż statystyczny białoruski pracownik - żali się kobieta. Jeśli nie zapłaci podatku, grozi jej kara grzywny, a nawet areszt. Oraz...

 • Białoruś rezygnuje z rozliczeń w rublach

  Nie kopie się leżącego, to zasada obowiązująca także w polityce. Ale nawet sojusznicy nie poczuwają się do lojalności, jeżeli chodzi o własną korzyść gospodarczą. Białoruś w rozliczeniach z Rosją wybiera twardą walutę.

 • Białoruś: MFW krytykuje podwyżkę płac

  .... - Tak znaczący wzrost jest bez wątpienia niezgodny z naszymi porozumieniami - wskazała. Zauważyła też, że władze białoruskie będą musiały znaleźć dodatkowe dochody, by pokryć takie wydatki. Według Reutera podwyżki płac, największe w ostatnich latach, będą kosztować Białoruś około 7 bilionów rubli białoruskich (2,3 mld dolarów) i zwiększą rozmiar oczekiwanego deficytu budżetowego do 3 proc. PKB...

 • Sąd zajmie się sprawą oszustwa przy wymianie rubli białoruskich na euro

  Będzie ciąg dalszy procesu mężczyzn oskarżonych o oszustwo przy wymianie dużych kwot rubli białoruskich na euro - dowiedziała się PAP w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku, do którego trafiły odwołania obrońców skazanych i pełnomocnika jednego z oszukanych Białorusinów.

 • Premier obiecuje pensje o równowartości 600 dolarów

  ...statystycznego Biełstat, średnia pensja wynosiła w maju 3 mln 559 tys. rubli białoruskich, czyli 420 dolarów, o 70 USD więcej niż na początku roku. Premier potwierdził też w piątek, że Białoruś...

 • Nerwowa sytuacja na giełdzie walutowej w Moskwie. Notuje się duże wahania kursu rosyjskiego rubla wobec euro i dolara.

 • Spadek kursu rosyjskiego rubla odbił się w ubiegłym roku zarówno na sytuacji białoruskich przedsiębiorstw, jak i zwykłych konsumentów - oceniają niezależni eksperci w internetowej gazecie "Bielorusskije Nowosti".

 • Trudna sytuacja gospodarki Białorusi

  Produkcja przemysłowa Białorusi spadła w ubiegłym roku o 6,6 proc., zaś produkcja rolna o 2,8 proc. - poinformował w sobotę białoruski urząd statystyczny Biełstat. Białoruś liczy na rozpoczęcie nowego programu współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. W lipcu ma nastąpić wymiana pieniędzy.