• Informacje na temat:

  rynek aptek

Artykuły na temat: rynek aptek
 • Sieć handlowa stawia na własne apteki

  Jesień mocno dała w kość aptekarzom, a teraz przybędzie im jeszcze silny rywal - informuje "Puls Biznesu". Atrakcyjny rynek skusił m.in. francuską sieć hipermarketów E.Leclerc.

 • Wykup aptek może pogrążyć aptekarzy

  Modele rynku aptecznego w krajach Unii Europejskiej różnią się zasadniczo, w zależności od przyjętego rozwiązania. Na jednym biegunie istnieją tzw. rynki zamknięte, gdzie otwieranie i prowadzenie aptek poddane jest istotnym ograniczeniom, narzuconym przez ustawodawcę.

 • Zakaz handlu w niedziele: 30 tysięcy osób może stracić pracę

  ...46 proc. Polaków popiera zakaz handlu w niedziele. Nowa regulacja może jednak znacząco wpłynąć na rynek pracy. Czy w supermarketach szykują się zwolnienia 30 tys. osób?

 • Projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego wprowadzający m.in. ograniczenia demograficzne i geograficzne otwierania nowych aptek został w środę, z powodu zgłoszonych poprawek, ponownie skierowany do komisji. Postulowany jest m.in. powrót do zasady "apteki dla aptekarza".

 • Farmaceuci nie chcą emigrować z Polski

  Mimo spowolnienia gospodarczego nie brakuje ofert pracy w branży farmaceutycznej, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Jednocześnie rośnie też średnia liczba osób aplikujących na jedną ofertę pracy na takie stanowiska, jak kierownik apteki, technik farmacji czy przedstawiciel farmaceutyczny.

 • Apteki stają się sklepami?

  Widzimy ewolucję aptek w kierunku postrzegania ich jako sklepu. Chcemy cofnąć ten trend. Aptekarz powinien świadczyć opiekę farmaceutyczną, a nie być jedynie wydawcą towaru - powiedział wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda, odnosząc się do zapowiadanych zmian w prawie farmaceutycznym.

 • Polska wśród krajów o największej zachorowalności na grypę

  ...- W Polsce - w obecnym sezonie grypowym - odnotowano już prawie 3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Jesteśmy wśród krajów o największej zachorowalności na grypę - powiedział prof. Adam Antczak. Epidemia uderzy w nasz rynek pracy i wyniki przedsiębiorstw poprzez masowe absencje.

 • Przewidywana wartość całego rynku leków (aptecznego i szpitalnego) w 2014 roku wyniesie 28,7 mld zł i będzie większa o 1,2 proc. względem 2013 roku. Na koniec września w Polsce funkcjonowało 14.227 aptek, z czego 68 proc. to apteki niezależne.

 • Los tego zawodu jest przesądzony?

  ...policealnych, którzy zarabiają na wypuszczaniu co roku na rynek setek nowych techników. To, że sytuacja w obszarze kształcenia techników wymknęła się nieco spod kontroli, wskazuje wpis jednego z nich na(...) bardzo się starali, będzie średnia. Tymczasem w niektórych aptekach 90% pracowników to technicy, którzy obsługują pacjentów za tzw. pierwszym stołem. To może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa...

 • Farmaceutyka: Apteki sieciowe liderem rynku

  Wartość rynku aptecznego wzrośnie o 4,5 proc. w 2015 r., Zdaniem analityków rynek konsoliduje się oddolnie i nie słychać o dużych przejęciach.