• Informacje na temat:

  rynek budowlany w polsce 2013

Artykuły na temat: rynek budowlany w polsce 2013
 • Rynek pracy 2014

  ....  Bezbrobocie Na koniec listopada 2013 r. było 2 mln 116 tys.  bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach  pracy w całej Polsce. Stopa bezrobocia przez  cały 2013 r. utrzymywała się na stabilnym  poziomie 13(...)Elastyczność W 2013 r. przeprowadzonych zostało kilka  zmian ustawodawczych, które zwiększą  elastyczność zarządzanie personelem. Jedną z  nich jest pakiet antykryzysowy umożliwiający  pracodawcom...

 • Polskie firmy budowlane powoli wychodzą z kryzysu

  W pierwszej połowie tego roku przychody dziewięciu największych polskich spółek budowlanych notowanych na giełdzie były o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę, że poprawiła się także ich marża ze sprzedaży zarówno na koniec roku 2013 jak i na połowę bieżącego roku, można powiedzieć, że sektor budowlany powoli zaczyna wychodzić z kryzysu.

 • Polski rynek pracy atrakcyjny dla cudzoziemców. Również dla wykwalifikowanej kadry

  Zdecydowana większość zezwoleń na pracę cudzoziemców w Polsce wciąż dotyczy robotników wykwalifikowanych i pracowników przy pracach prostych. Pracę w Polsce podejmują jednak również wysoko wyspecjalizowani eksperci, doradcy, informatycy i nauczyciele. Ponad połowa wniosków o pozwolenie na pobyt czasowy jest uzasadniona chęcią podjęcia pracy zarobkowej.

 • Jak zapobiec katastrofie w branży budowlanej

  Rząd zaczyna dostrzegać rosnące problemy budowlanki, ale na razie nie potrafi zaproponować rozwiązań, które pozwoliłyby uchronić branżę przed powtórką z kryzysu, który wybuchł przed Euro 2012.

 • Rynek pracy 2013 - Polska może stać się Chinami Europy

  ...w pozyskaniu lub zmiany pracy przez mieszkańców, co pokazuje poniższa analiza sytuacji województw w Polsce. Rosnące koszty pracy Nieznaczny wzrost wynagrodzeń w 2012 roku zdyskontowany o inflację(...) w 2013 roku skutkuje obniżeniem konkurencyjności polskich pracowników na tle Europy. Spada skłonność pracodawców do zatrudniania i tworzenia nowych miejsc pracy, a jednocześnie pojawia się masowe...

 • Polska stawia na wzmocnienie relacji gospodarczych z Kanadą. Nasz MSZ mocno angażuje się w promocję polskiego biznesu. Szczególnie sektor spożywczy, budowlany i energetyczny liczy na aktywizację biznesu.

 • Pierwszy kwartał nie przyniósł poprawy na rynku pracy - raport Pracuj.pl "Rynek Pracy Specjalistów"

  Jeśli szukasz pracy, to musisz się nastawić na to, że jej znalezienie może trochę potrwać, bo - jak wynika z danych Pracuj.pl za I kwartał 2013 r. - na rynku pracy nadal mamy do czynienia ze stagnacją. I lepiej na razie nie będzie, gdyż spowolnienie zaczyna dotykać branże, które do tej pory były pewniakami.

 • Boom na materiały budowlane nadejdzie później

  Rok 2015 miał być dla producentów materiałów budowlanych preludium do dużych wzrostów. Te mogą jednak nadejść później niż oczekiwano.

 • Obcokrajowcy ze Wschodu chętnie zatrudniani w Polsce

  Polski rynek pracy cały czas pozostaje atrakcyjnym dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród osób zza wschodniej granicy. Tylko w przypadku obywateli Ukrainy polskie urzędy pracy notują kilkudziesięcioprocentowy wzrost oświadczeń przedsiębiorców o chęci zatrudnienia takich pracowników. Równie dynamicznie wzrasta zainteresowanie specjalistami...

 • Materiały budowlane - boom nadejdzie jutro

  Infrastrukturalna machina wpadła w poślizg. Przez to pomyślne prognozy dotyczące produkcji materiałów budowlanych stały się nieco mniej optymistyczne. Dostawcy materiałów liczyli przede wszystkim na zwiększenie ruchu na budowach nowych dróg ekspresowych. Okazało się jednak, że GDDKiA, która energicznie zrazu zabrała się za rozstrzyganie przetargów i podpisywanie umów, z czasem wyraźnie zwolniła.