• Informacje na temat:

  rynek gazu w polsce 2013

Artykuły na temat: rynek gazu w polsce 2013
 • Specjalne strefy ekonomiczne: Maszynki do produkowania miejsc pracy

  Firmy działające w strefach dają pracę około 250 tys. osób. W tym roku potrzebują jeszcze tysiąca, w 2013 r. kilku tysięcy. Zainwestowały już w Polsce 75 mld zł.

 • W 2017 roku Polska pobiła rekord pod względem wykorzystania gazu ziemnego. Zużyliśmy w Polsce ponad 17 mld metrów sześciennych tego surowca. Dlaczego to ważne? Jakie miejsce gaz zajmuje w polskiej gospodarce? Wyjaśniamy.

 • ​Eksperci: Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

  ...- Eksperci z firmy EY oszacowali, że do 2025 r, projekt może wygenerować średniorocznie w Polsce od 4 do 4,5 tys. dodatkowych miejsc pracy. Z tego około pół tysiąca osób może uzyskać zatrudnienie(...), specjaliści w dziedzinie instalacji technologicznych i systemów zarządzania.  Jak powiedziała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu Joanna Sokalska, budowa gazoportu ma wpływ na rynek pracy...

 • Od października wydłużone notowania na rynkach energii i gazu

  Towarowa Giełda Energii, odpowiadając na oczekiwania uczestników rynku, wprowadza zmiany w harmonogramie notowań.

 • Gdzie jest praca? Wszyscy słyszeli, nikt nie widział

  ...parlamentarny zespół na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego. Poseł PiS Adam Abramowicz argumentował, że mamy w Polsce dużo osób z wyższym wykształceniem, a za mało pracowników(...) bhp, to na pewno nie pod rynek pracy. Trzeba odbudować etos pracy, przekonać młodych ludzi, że każdy zawód jest dobry, żeby czuć się spełnionym i godnie zarabiać - podkreślała Parada. Od hydraulika...

 • Przedsiębiorstwa, które dostarczają gaz do największych przedsiębiorstw, powinny być zwolnione z obowiązku taryfowego już w kwietniu 2017 r.; taryfy dla gospodarstw domowych miałyby przestać obowiązywać w 2024 r. - wynika z propozycji resortu energii.

 • Wynagrodzenia w Niemczech

  W maju 2011 roku Niemcy otworzyły rynek pracy dla obywateli ośmiu państw, w tym również tych z Polski. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2011 roku do Niemiec na pobyt czasowy wyjechało 470 000 Polaków. W 2012 roku liczba emigrantów zwiększyła się do 500 000. Zgodnie z informacjami przedstawionymi w raporcie "Diagnoza Społeczna" wydanym w 2013 roku, w ciągu najbliższych 2 lat...

 • Polska naruszyła unijne przepisy dotyczące wewnętrznego rynku gazu - uznał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE.

 • Rząd zapowiada, że w 2017 roku zniesione będą taryfy na gaz dla przedsiębiorstw, co spowoduje spadek cen gazu dla firm. Konfederacja Lewiatan uważa, że nastąpił znaczący wzrost płynności rynku hurtowego gazu uzasadniający zniesienie obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf gazowych dla największych odbiorców przemysłowych.

 • URE: Polacy coraz częściej zmieniają sprzedawców gazu

  Polacy coraz częściej zmieniają sprzedawców gazu. Liczba takich przypadków od początku prowadzenia monitoringu, czyli od 2011 r. wyniosła na koniec 2017 r. 136,4 tys. - poinformował Urząd Regulacji Energetyki (URE).