• Informacje na temat:

  rynek kolejowy pesa bydgoszcz

Artykuły na temat: rynek kolejowy pesa bydgoszcz
 • Pierwsze piętrowe Sundecki Pesy już na torach

  Jak poinformowały "Rynek Kolejowy" Koleje Mazowieckie, na tory wyjechały już pierwsze wagony piętrowe Pesa Sundeck. Są one wykorzystywane do obsługi pociągów przyśpieszonych.

 • Rozwój - solo czy w duecie?

  W planie Morawieckiego pojawia się program o nazwie "Luxtorpeda ", odnoszący się do branży kolejowej. Jego celem jest "zaprojektowanie i wyprodukowanie polskich pojazdów na potrzeby komunikacji miejskiej". Przykład spółki joint venture Solarisa i Stadlera wskazuje na możliwość współpracy, a nie konfrontacji, na perspektywicznym rynku taboru dla komunikacji zbiorowej. Czy pozostanie wyjątkiem?

 • Polski Fundusz Rozwoju przejmuje kontrolę nad Pesą

  Polski Fundusz Rozwoju i Pesa Bydgoszcz we wtorek podpisały; Fundusz zainwestuje w spółkę prawie 300 mln zł, przejmując prawie 100 proc. akcji.

 • Metro i pociąg hybrydowy z Polski? Rząd wpompuje miliardy w Dolinę Kolejową

  Rząd zaczyna pompować pieniądze w branżę, w której Polska jest mocna i nasze firmy zdobyły już przyczółki.

 • PKP Intercity - pociągi zmienią nazwy

  Właśnie skończyło się głosowanie na nowe nazwy pociągów PKP Intercity. Przewoźnik szuka nowych nazw dla dziesięciu połączeń. Propozycje znalazły się na stronie internetowej firmy.

 • Polscy producenci poza przetargiem na lokomotywy PKP Intercity. Będą odwołania?

  PKP Intercity ogłosiło dziś przetarg na dostawę 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Zaskoczeniem jest, że wbrew założeniom programu Luxtorpeda 2.0 nie zostali do niego dopuszczeni polscy producenci - mimo że brali oni intensywny udział w dialogu technicznym przed ogłoszeniem zamówienia.

 • Zaboklicki dla RMF FM: Nie psujmy kontaktów z rynkiem wschodnim

  - Mam apel do polityków - myślmy pragmatycznie i nie psujmy kontaktów z rynkiem wschodnim. Nie tylko dla nas, producentów taboru, ale i dla zakładów mięsnych, drobiarskich i innych, Wschód jest przepotężnym rynkiem - mówi w rozmowie z RMF FM Tomasz Zaboklicki, prezes zarządu produkującej pociągi i tramwaje firmy PESA Bydgoszcz. - Rynek kolejowy Wschodu to są trzy Europy Zachodnie - dodaje.

 • Bydgoska PESA podbija rynki zagraniczne. Szanse na kontrakty w Sofii i we Włoszech

  Bydgoska PESA zdobywa zagraniczne rynki. Producent spodziewa się wygranej w przetargu na tramwaje w stolicy Bułgarii. Liczy też na kontrakty na dostawę pojazdów szynowych we Włoszech, gdzie już w trzech regionach jeździ ponad 40 pociągów bydgoskiej produkcji. Głównym odbiorcą pociągów PESA jest niemiecki przewoźnik Deutsche Bahn. Jak podkreślają przedstawiciele polskiej spółki, czasem łatwiej

 • Czechy: Ekspansja polskich firm

  Czechy stają się coraz bardziej interesującym rynkiem dla polskich firm. Zarówno małe jak i wielkie przedsiębiorstwa odnoszą sukcesy w tym kraju. Intensywnie rozwija się też rynek doradztwa wspierającego wprowadzanie na czeski rynek polskich produktów i usług.